Hiány. Szirszkij (balra) szerint az ukrán hadseregnek túl kevés a katonája
Fotó: Telegram/Olekszandr Szirszkij
Túl kevés katonája van az ukrán hadseregnek – nehezményezte vasárnap Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka egy helyi rádiónak adott nyilatkozatában.
2025. január 20., 09:382025. január 20., 09:38
„Megfelelő mértékben meg kell növelnünk a gépesített zászlóaljaink számát” – mondta az ukrán főparancsnok.
– tette hozzá. Ezért megkezdték a háttérszolgálatok átfésülését. „Észszerű határok között” mostantól személyzetet vonnak el a katonai logisztikából, ellátásból és karbantartástól a hézagok betöltésére és új alakulatok felállítására.
Szirszkij kijelentéseinek előzménye, hogy
Az ukrán hadsereg főparancsnoka szerint elejét tudták venni ezeknek a törekvéseknek. Tapasztalt, pótolhatatlan szakemberekről van szó – indokolta. Jelenleg Ukrajnában a 25 és 60 év közötti hadkötelezettek mozgósíthatók. A kijevi vezetés támogatói közül többen ezért az ukrán hadkötelezettség korhatárának leszállítását követelték a mostani 25-ről 18 éves korra.
Szirszkij arról is beszélt, hogy
Szirszkij szerint az oroszok által használt lőszerek száma az ukrán csapásokat követően a felére csökkent.
„Már több hónapja gyakorlatilag a felére csökkent a tüzérségilőszer-kiadási arány az orosz hadseregben. Ha korábban ez a szám elérte a napi 40 ezer lövedéket, akkor most már lényegesen alacsonyabb” – mondta Szirszkij.
Kedden kezdődik és egy hétig tart a XII. Balatoni Csillagösvény, melyen Böjte Csaba ferences szerzetes és a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar tagjai vesznek részt.
A magyar kormány kedden azt kezdeményezte Brüsszelben, hogy az Európai Unió emberi jogi szankciós listájára azonnali hatállyal vegyék fel azokat az ukrán vezetőket, akik felelősek Sebestyén József magyar állampolgár haláláért – közölte Orbán Viktor.
Leszállt az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula kedden Kalifornia partjainál.
Kínának és Oroszországnak elő kell mozdítania a nemzetközi rend igazságosabb és észszerűbb irányú fejlődését – jelentette ki Hszi Csin-ping kínai elnök hétfőn Pekingben, aki a Nagy Népi Csarnokban fogadta Szergej Lavrov orosz külügyminisztert.
Az Európai Unió üdvözölte Donald Trump amerikai elnök újbóli törekvését arra, hogy Oroszországot tárgyalóasztalhoz ültesse – mondta Kaja Kallas uniós külügyi főképviselő, hozzátéve, hogy Washington 50 napos időkerete „hosszú idő”.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump hétfőn ismét kijelentette, hogy „csalódott” orosz kollégájában, Vlagyimir Putyinban. Súlyos szankciók kilátásba helyezése mellett 50 napos határidőt szabott Oroszországnak az ukrajnai háború befejezésére.
Százhetvenöt kilogramm drogot, ezen belül 152 kilogramm kokaint foglalt le a rendőrség egy tavaly nyár óta tartó magyar–francia–román közös akciósorozat nyomán – jelentette be a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Svédország arra készül, hogy helyeket béreljen az észt börtönökben, mert nem tudja kezelni a fogvatartottak számának gyors növekedését.
Levált az Axiom-4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula magyar idő szerint hétfőn 13 óra 15 perckor a Nemzetközi Űrállomásról (ISS), hogy megkezdje útját a Föld felé.
Donald Trump amerikai elnök közel-keleti megbízottja, Steve Witkoff vasárnap úgy nyilatkozott, hogy „bizakodó” a Katarban folyó gázai tűzszüneti tárgyalásokkal kapcsolatban.
szóljon hozzá!