Fotó: Fehér Ház/Facebook
Donald Trump amerikai elnök hétfőn elmozdította hivatalából Randolph Alles igazgatót, az Egyesült Államok titkosszolgálatának vezetőjét – jelentette a Fox televízió.
2019. április 08., 22:432019. április 08., 22:43
2019. április 08., 22:502019. április 08., 22:50
Alles a vasárnap lemondott Kirstjen Nielsen belbiztonsági miniszter közvetlen irányítása alá tartozott. Amerikai sajtójelentések szerint az elnök hétfőn reggel utasítást adott Mick Mulvaneynek, a Fehér Ház ügyvezető kabinetfőnökének, hogy közölje az igazgatóval munkaviszonya megszűnését.
A CBS televízió értesülései szerint Alles menesztésének nincs köze ahhoz, hogy a múlt héten egy tajvani útlevéllel rendelkező kínai nőnek sikerült engedély nélkül bejutnia Donald Trump floridai Mar-a-Lago countryklubjába. A nőnél két útlevelet, négy mobiltelefont, egy laptopot, egy külső merevlemezt és egy számítógépes vírussal fertőzött pendrive-ot találtak. Indítéka egyelőre nem világos, amerikai sajtóhírek szerint azonban hasonló akciókat akkor hajtanak végre, ha számítógépeket akarnak megfertőzni
Szintén sajtóértesülések szerint változások várhatóak az állampolgársági és bevándorlási hivatal élén is. Stephen Miller, a Fehér Ház belbiztonsági tanácsadója állítólag jelentősebb személycseréket sürget a belbiztonsági minisztériumon belül. Az amerikai közszolgálati rádió (NPR) információi szerint Nielsen menesztésének hátterében is valószínűsíthetően Miller állt.
A Fehér Ház szóvivője, Sarah Huckabee Sanders hétfőn délután közleményben tudatta, hogy Randolph Alles helyére James Murrayt nevezik ki. Murray a titkosszolgálat veterán munkatársa. A szóvivő közlése szerint a jövő hónapban veszi át a szervezet irányítását.
Az ukrán külügyminisztériumba bekérették Magyarország kijevi nagykövetét, Heizer Antalt, a Budapestről érkező „barátságtalan nyilatkozatok” miatt – közölte a Kárpáthír portál.
Az amerikai képviselőház maratoni vita után elfogadta az adócsökkentésről, egyben kiadáscsökkentésről szóló átfogó törvényjavaslatot csütörtökön, ami szinte azonnal Donald Trump elnök elé kerülhet aláírásra.
Az Egyesült Államok nem állítja le teljesen az ukrajnai fegyverszállításokat, de gondoskodnia kell arról, hogy neki is maradjon elegendő fegyvere – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Donald Trump és Vlagyimir Putyin közel egy órán át telefonáltak az ukrajnai rendezésről, de Oroszország nem enged a céljaiból – közölte a The Guardian szerint Putyin külpolitikai tanácsadója, Jurij Usakov.
Autóból az utcán tartózkodókra nyitott tüzet egy fegyveres Chicagóban, négyen meghaltak, és 14-en megsebesültek – közölték az amerikai nagyváros hatóságai csütörtökön.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében – közölte az RTBF
A Hamász nyitott a gázai tűzszünetre, de egyelőre nemet mondott az Egyesült Államok által támogatott fegyvernyugvási tervre, mivel a születendő megállapodásnak a háború teljes lezárását kell eredményeznie – közölte az iszlamista fegyveres szervezet.
Ukrajnának sürgősen „minden lehetséges támogatásra” szüksége van Oroszország elleni védekező háborújában – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán a Fox News amerikai televíziónak adott nyilatkozatában, egyúttal rugalmasságot kért az Egyesült Államoktól, miután a Pentagon bejelentette, hogy szünetelteti bizonyos feg
A kijevi vezetés felfegyverzésével a nyugati országok csupán elhúzzák a harci tevékenységet Ukrajnában – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket – közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.
szóljon hozzá!