Novák Előd (archív felvétel)
Fotó: Facebook/Novák Előd
A Mi Hazánk Mozgalom szerint szükségessé vált a magyar–román alapszerződés felülvizsgálata az úzvölgyi katonatemető meggyalázása nyomán – jelentette ki a párt alelnöke szerdai, Románia budapesti nagykövetsége előtt megtartott sajtótájékoztatóján.
2019. június 12., 14:022019. június 12., 14:02
2019. június 12., 14:242019. június 12., 14:24
Novák Előd hozzátette, a diplomáciai szabályokat felrúgó román nagykövetet ki kellene utasítani Magyarországról.
Novák Előd úgy fogalmazott, hogy az „úzvölgyi magyar hősök forognak a sírjukban a temetőgyalázás, majd a magyar kormány szolgalelkűsége miatt”, ugyanis Szijjártó Péter külügyminiszter „szó nélkül elfogadta” a katonatemető államosítására vonatkozó román diktátumot, azt, amit még az RMDSZ is ellenez. Szerinte ezzel a magyar kormány elárulta az erdélyi magyarságot, ahhoz hasonlóan, mint amikor feltétel nélkül támogatta Románia uniós csatlakozását.
Az úzvölgyi katonatemető eredeti állapotának helyreállítását, a kegyeletsértés és a sírgyalázás felszámolását várja el a magyar kormány a román hatóságoktól – közölte a külgazdasági és külügyminiszter kedden a budapesti parlamentben.
Gyalázatosnak nevezte a magyarországi balliberális pártok hozzáállását is, hivatkozva arra, hogy a Momentum például Toroczkai Lászlót, a Mi Hazánk elnökét tette felelőssé a temetőgyalázásért.
Dorogi György, a párt Csongrád megyei elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a szegedi román főkonzulátus háborítatlanul rendez megemlékezést évről évre a szegedi Belvárosi temetőben a román katonai síremléknél. Az úzvölgyi temetőgyalázás miatt tiltakozást tartottak a főkonzulátusnál és az akciót folytatják – közölte.
Hazugsággal és félretájékoztatással vádolják a Krónikának nyilatkozó magyar politikusok, önkormányzati vezetők Carmen Dan belügyminiszternek az úzvölgyi temetőincidens kapcsán tett kijelentéseit, miszerint magyar futballultrák is részt vettek a botrányos megemlékezésen.
Csapást mért az egyik legújabb közepes hatótávolságú, Oresnyik elnevezésű hiperszonikus rakétarendszerével az orosz hadsereg a kelet-ukrajnai, dnyiprói Juzsmas rakétagyártó hadiipari üzemre.
Oroszország felelősségteljes magatartást tanúsít, és igyekszik megelőzni a nukleáris konfliktust, egyúttal ugyanezt a provokációktól mentes megközelítést várja el a Nyugattól is.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Mohammed Diab Ibrahim al-Maszri, a Hamász iszlamista terrorszervezet katonai szárnyának főparancsnoka ellen.
Ukrajna egyes területeire nyugati országok is igényt tarthatnak egy orosz tervezet szerint.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök, valamint Joáv Galant nemrégiben leváltott védelmi miniszter ellen – tájékoztatott a hágai székhelyű bíróság csütörtökön.
Ukrajna állítása szerint Oroszország interkontinentális rakétát (ICBM) indított Dnyipro város ellen csütörtök reggel.
Az elmúlt egy évben óriási mértékben sikerült kiszélesíteni Magyarország mozgásterét, elsősorban a nemzetközi politikai térben, ami a határon túli magyar közösségek megerősödését is jelenti – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Máérton.
Letartóztattak csütörtökön tizenegy embert az újvidéki vasúti pályaudvaron történt, 15 ember halálát okozó november eleji tragédiával összefüggésben – közölte az újvidéki felsőügyészség.
Az Európai Parlament jobboldali, jobbközép és szociáldemokrata pártjai szerda este politikai megállapodásra jutottak az új Európai Bizottságról – adta hírül a Politico.
Oroszország elkezdte felhasználni a befagyasztott külföldi eszközöket, válaszul a barátságtalan országok hasonló intézkedéseire – jelentette ki Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter szerdán a Rosszija 1 tévécsatornán.
szóljon hozzá!