A nagymérvű korrupció és a szervezett bűnözés elterjedése miatt ellenzik vezető német politikusok Románia és Bulgária schengeni csatlakozását – adta hírül internetes oldalán a Sofia Globe című bolgár napilap.
2017. szeptember 19., 11:482017. szeptember 19., 11:48
A téma apropója, hogy német és holland politikusok is ellentétesen nyilatkoztak Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével, aki szerdán az EU helyzetéről az Európai Parlamentben elmondott beszédében kijelentette: Romániának és Bulgáriának minél hamarabb csatlakoznia kell a belső határellenőrzés megszüntetése nyomán létrejött uniós övezethez.
Joachim Herrmann bajor belügyminiszter, a Keresztényszociális Unió (CSU) politikusa keményen bírálta Juncker javaslatát.
– szögezte le. Thomas Strobel, Baden-Württemberg belügyminisztere ugyan enyhébben fogalmazott, de a lényeget érintően ő is úgy látja: bár a két ország előrelépést ért el a korrupció és a bűncselekmények elleni küzdelem terén, még nem érettek a schengeni csatlakozásra.
Boris Pistorius szászországi belügyminiszter szerint
Angela Merkel német kancellár egyetértett ugyan azzal, hogy a két országnak csatlakoznia kell, ugyanakkor leszögezte: előzetesen teljesíteniük kell a feltételeket.
Thomas de Maizière német belügyminiszter lényegesen keményebben fogalmazott, amikor csütörtökön Brüsszelben kijelentette:
Mark Rutte holland miniszterelnök a határvédelmi és a korrupciós problémák miatt szintén leszögezte: még nem látja elérkezettnek az időt a két ország csatlakozására.
Ugyanakkor Julian King biztonsági unióért felelős uniós biztos hétfőn Tudorel Toader román igazságügy-miniszterrel folytatott megbeszéléseit követően kijelentette: az összes tagállam nyerne Románia schengeni csatlakozása nyomán.
Csak azoknak a polgároknak a személygépkocsiját íratnák be forgalomba a hatóságok, akik maradéktalanul befizették az ingatlanadókat, rendezték a tilosban parkolásért kiszabott esetleges bírságot – tartalmazza az RMDSZ közigazgatási törvénytervezete.
Míg pár évtizede még rendkívülinek számítottak, ma már egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási jelenségek Romániában. Szakemberek szerint hozzá kell szoknunk az egyre forróbb nyarakhoz és a heves széllel járó viharokhoz egyaránt.
Románia olyan légvédelmi rendszereket vásárol Izraeltől, amelyek az ottani Vaskupola alapját képezik – erősítette meg Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő is alkotmányossági óvást emelt a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő propaganda büntetését szigorító, a parlament által egy hónapja megszavazott törvénytervezet ellen csütörtökön.
Befogták a három közül az első medvebocsot, amelynek anyját kilőtték a múlt héten az olaszországi motoros megölése miatt – közölte Facebook-oldalán a bukaresti környezetvédelmi minisztérium.
Népszerűbb a brit uralkodó a romániaiak körében, mint az amerikai elnök – derül ki egy felmérésből.
A képviselőház és a szenátus csütörtöki együttes ülésén ismertette a kormány elleni bizalmatlansági indítványát a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a nyolcadikosok képességvizsgáján sikeresen teljesítők aránya – derül ki a csütörtökön közzétett végleges eredményekből.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak.
Leplezetlen irredentizmust és Romániával szembeni hibrid nyomásgyakorlást vél felfedezni, és meghökkentő forgatókönyveket vázol Orbán Viktorral kapcsolatban egy amerikai agytröszt.
szóljon hozzá!