Júniustól OTP-hitelkártyák

Beszélgetés Hárshegyi Frigyessel, az OTP Bank Románia vezérigazgatójával Kolozsváron, a Monostor negyedben nyitotta meg legújabb, negyvenedik fiókját csütörtökön az OTP Bank Románia. A terjeszkedési elképzelésekről, a szolgáltatások bővítéséről Hárshegyi Frigyessel, a magyarországi pénzintézet romániai vezérigazgatójával beszélgettünk.

2006. április 21., 00:002006. április 21., 00:00

– Az elmúlt egy év alatt gyorsan terjeszkedett az OTP Románia, 2006 végéig harminc újabb bankfiók megnyitását tervezik, s a hálózatbővítés jövőre is folytatódik. Mekkora bankpiaci részesedést céloztak meg?
– Az év végéig szeretnénk megnyitni a hetvenedik kirendeltségünket, a jövő év végére pedig összesen száz OTP-bankfiókot szeretnénk működtetni. Ugyanakkor 2008-ra szeretnénk elérni a lakossági és vállalati hiteleket egyaránt számítva az ötszázalékos piaci részesedést. A jelenlegi egy százalékról a bankrendszeren keresztül nyújtott hitelek révén kell elérnie az OTP Bank Romániának az ötszázalékos részesedést.
– Ekkor jöhetne el az a pillanat, amikor lassítanak a terjeszkedés ütemén?
– A terjeszkedés ütemét nem tervezzük visszafogni, de nem tévesztjük szem elől az alternatív értékesítési csatornákat, az internetet vagy éppen a call centert sem. Nagyon sok múlik azon, hogy az ilyen típusú szolgáltatás milyen ütemben fejlődik Romániában. Ez helyettesítheti ugyanis a tényleges értelemben vett bankfiókokat. A terjeszkedést azonban emellett is folytatjuk, nem állunk meg a száz fióknál, annyit nyitunk majd 2008 után, amennyit az üzleti terjeszkedés igényel. Az ötszázalékos piaci részesedést ugyanis az elkövetkező években szeretnénk növelni, mondjuk egészen tíz százalékig. Ehhez pedig egyértelműen szükséges a kiterjedt fiókhálózat. Hogy pontosan mennyi, azt az élet alakítja, de nagyon sok múlik az alternatív csatornákon, főleg a fogyasztási hitelek vonatkozásában.
– Alig két hete indították be a lakossági ügyfelek számára a telefonközpontos és internetes banki szolgáltatást. Mekkora igény mutatkozott ezekre az elmúlt időszakban?
– A call centereket rengetegen hívták az április 3-a óta eltelt rövid időszak alatt. Inkább ez indult be, de nagyon sok az érdeklődő az internetes banki szolgáltatásaink iránt is. Máris beindultak a tranzakciók, és nagyon sok üzlet létre is jött a call centerek és az internetes szolgáltatás révén.
– Miután az önök által felvásárolt RoBank igazából vállalati bankként működött, az OTP Románia lakossági részlegét a nulláról kellett felépíteni. Milyen szolgáltatásokkal próbálják elnyerni a lakosság bizalmát?
– Jelenleg négy hiteltípust kínálunk a lakosság számára: a személyi kölcsönt, a személyi kölcsönt jelzálogfedezettel, az ingatlanvásárlási hitelt, szintén jelzálog ellenében, illetve a munkabér-átutalás melletti folyószámlahitelt. Külön kategóriába tartozik másik szolgáltatásunk, a más bankok által már finanszírozott ingatlanvásárlás refinanszírozása. Hamarosan társul hozzájuk a gépkocsi-vásárlási hitel, valamint a fogyasztási cikkek vásárlására igényelhető kölcsönök. Szintén rövid időn belül jelentkezünk a lakásépítések finanszírozásával is, nyolcadik lakossági hitelfajtaként pedig hitelkártyát dobunk a piacra, várhatóan már idén júniustól.
– Milyen termékeket ajánlanak, illetve ígérnek a vállalkozói rétegnek?
Mivel rendkívül fontos számunkra a vállalkozói szegmens, igyekszünk kedvező szolgáltatásokat nyújtani, rövid és hosszú távú finanszírozási formákat, akárcsak a romániai piacon jelen levő többi bank. A call center és az internetes banki szolgáltatások ugyan pillanatnyilag csak a lakossági ügyfelek számára elérhetőek, ezeket azonban rövidesen kiterjesztjük a vállalatokra is.
– A Takarék- és Letéti Pénztár többségi részvénycsomagjának megvásárlására a versenyben maradt bankoknak április 25-éig kell letenniük a kötelező érvényű ajánlatot. Mennyire fontos az OTP számára a CEC többségi részvénypakettjének megszerzése?
– Miután az OTP Romániában az egész bankpiacot lefedő hálózattal szeretne működni, nyilvánvaló, hogy a terjeszkedés egyik módja egy már létező bank megvásárlása. Az OTP nagyon érdekelt a CEC megszerzésében, hiszen ez az ötszázalékos részesedést jócskán meghaladó piaci jelenlétet jelentene ez az OTP Románia számára. Ha nem sikerül, építkezünk tovább.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 05., péntek

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?

A továbbtanulás és karrierépítés útján elindulva sokakban felmerül a dilemma: egyetemre menni, vagy szerezni egy szakképesítést és belevágni a munka világába? A döntés nem könnyű, és számos tényezőt figyelembe kell venni.

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?