Holtvágányon a traktorgyár

•  Fotó: Krónika

Fotó: Krónika

Ha a Mahindra&Mahindra mégsem privatizál, átszervezik a brassói üzemet Bizonytalan a brassói Tractorul UTB, mezőgazdasági erőgépeket gyártó vállalat további sorsa. Az üzem magánosítási ügyletének lebonyolításáért felelős országos privatizációs szakhatóság (AVAS) alelnöke, Gyerkó László a Krónikának elmondta: a privatizálásban érdekelt Mahindra&Mahindara Ltd. indiai konszern illetékeseinek visszajelzésére várnak, hogy a tárgyalások több lezáratlan pontját illetően is egyezség születhessen.

2006. május 19., 00:002006. május 19., 00:00

Ilyen tisztázatlan kérdés például a traktorgyár adósságainak törlesztésére fordítandó 160 millió eurós állami támogatás kérdése. A Mahindra&Mahindra tárgyalóbizottságának nem sikerült egyezséget kötnie a szakszervezet vezetőivel sem. Az indiaiak kétezerre csökkentenék a munkáslétszámot, amibe a szakszervezet nem egyezett bele, ők továbbra is 2200 személy foglalkoztatása mellett állnak ki.
Amint arról lapunkban már beszámoltunk, az AVAS tavaly kezdte el a tárgyalásokat a traktor- és autógyártással foglalkozó indiai konszernnel, miután a román MYO-O társaság ajánlatát visszautasította. Az egyetlen versenyben maradt vállalat, a Mahindra&Mahindra a brassói traktorgyár 80,17 százalékos részvénycsomagjának átvételére pályázik.
Tekintve, hogy az indiai vállalat tárgyalóbizottságától nem érkezett jelzés a tárgyalások folytatására, Gyerkó szerint megtörténhet, hogy a megbeszélések végleg elakadnak. Az AVAS-alelnök úgy fogalmazott: ha az indiai konszernnel május 30-áig nem fejeződnek be a tárgyalások az állam birtokában lévő többségi részvénycsomag átvételére vonatkozóan, elkezdődik a gyár átszervezése, ami többek között személyzetcsökkentéssel is jár. Ezelőtt két héttel ugyanis az AVAS illetékesei bejelentették: ha az indiai vállalat visszalép, a traktorgyár tevékenységét korlátozzák, és csupán öt-hat munkacsarnokban folytatódik a termelés. A használaton kívül helyezendő csarnokokat áruba bocsátják, vagy bérbe adják. Az ebből származó összeget a vállalat adósságainak törlesztésére, valamint a termelés fenntartására fordítják. A szakhatóság illetékesei szerint az átszervezést és az adósságok kifizetését követően a vállalatot újból megpróbálják privatizálni.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 05., péntek

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?

A továbbtanulás és karrierépítés útján elindulva sokakban felmerül a dilemma: egyetemre menni, vagy szerezni egy szakképesítést és belevágni a munka világába? A döntés nem könnyű, és számos tényezőt figyelembe kell venni.

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?