Jelenleg már ennyibe kerülnek az üzemanyagok az OMV kútjainál
Fotó: Rostás Szabolcs
Ismét drágították a benzint és a gázolajat a romániai kőolajipari társaságok, idén immár hatodjára. Az üzemanyag ára az év eleje óta több mint 30 banival emelkedett.
2025. január 18., 19:452025. január 18., 19:45
2025. január 18., 19:512025. január 18., 19:51
A vezető hazai kőolajipari vállalat, a Petrom literenként 5 banival emelte az üzemanyagok árát ettől a hétvégétől. Az osztrák tulajdonban lévő társaság kútjainál a standard benzin literenkénti ára 7,47, míg a standard gázolajé 7,64 lej körül mozog.
Az OMV és a MOL kútjainál például jelenleg a standard benzin 7,53 lejbe (1,5 euró), míg a gázolaj 7,70 lejbe (1,54 euró) kerül literenként. Ezeknél a társaságoknál január elsején, az idei első drágításkor a benzin még 7,31, míg a gázolaj 7,48 lejbe került.
Fotó: Rostás Szabolcs
A decemberi árszinthez képest a gázolaj 37, a benzin 39 banival drágult. A mostani amúgy a hatodik üzemanyagár-emelkedés ebben az évben Romániában. Egyébként az idei első drágulás oka az, hogy – mint arról beszámoltunk – 2025. január elsejétől több mint 25 százalékkal emelkedett az üzemanyagok jövedéki adója. Az ólommentes benzin esetében a jövedéki adó ezer literenként 2 019 lejről 2 528 lejre, míg a gázolaj esetében 1 850-ről 2 317 lejre nőtt.
Az üzemanyag-drágulás dominóhatást vált ki a kereskedelemben, és megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
A tavalyi évben hasított a Temu kínai webáruház Romániában, a többnyire ruházati cikkeket, kiegészítőket kínáló Sheinnel egyetemben napi nagyjából negyedmillió, Kínából érkezett csomagot szállítottak ki a futárszolgálatok.
A kormány folytatja az agrár-élelmiszeripari termékek célzott támogatását, hogy csökkentse a kereskedelmi mérleg hiányát és növelje a romániaiak hozzáférését minél több Romániában előállított és feldolgozott román termékhez.
Csak mítosz az az állítás, hogy Románia jelentős energiatermelő – ismerte be Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Meglett a hatása a védelmi, közrendvédelmi és nemzetbiztonsági alkalmazottak által a kormányra gyakorolt nyomásnak.
A Világbank a 2024. júniusi 3,8 százalékról 2,1 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a csütörtökön közétett Globális gazdasági kilátások (Global Economic Prospects) elnevezésű jelentésében.
Szánalmasnak minősítette Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a román energiaügyi minisztérium szerdai közleményét, amelyben jelezte, hogy ellenőrző hatósághoz fordul, miután a német E.ON romániai érdekeltségeit a&
Rekordokat döntött 2024-ben az online árurendelés: a legnagyobb forgalmat az élelmiszerüzletek és a szexshopok bonyolították le. A Tazz platform felmérése szerint egy online-vásárlásra átlagosan 127 lejt költöttek.
Európa-szerte riadóztatták az állategészségügyi hatóságokat, miután Németországban 37 év után ismét megjelent a ragadós száj- és körömfájás.
Tánczos Barna pénzügyminiszter még az idén javaslatot kíván tenni a készpénzforgalom csökkentésére bizonyos területeken az adóelkerülés elleni küzdelem érdekében.
Idén további 100 000 külföldi vendégmunkás számára teszi lehetővé a romániai munkavállalást a kormány – számolt be a sajtónak a kabinet csütörtöki ülését követően Mihai Constantin.
szóljon hozzá!