Kettő az egyben. Szováta népszerűségét például növelheti, hogy hegyvidéki gyógyfürdő
Fotó: Haáz Vince
Kétszer népszerűbb az utazni vágyó romániai lakosok körében a hegyvidék, mint a tengerpart, és a gyógyfürdők is megelőzik a Fekete-tengeri kiruccanás iránti vágyat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból, amely ugyanakkor rámutat, hogy a többség 150 és 300 lej közötti összeget szán szállásra egy éjszakára.
2024. április 20., 15:272024. április 20., 15:27
A romániai lakosság többsége (68 százalék) a következő négy hónapban tervez belföldi utazást, de a preferenciák a kedvenc úti célok tekintetében megváltoztak, és most a hegyvidéki célpontok a legnépszerűbbek – mutat rá a Travelminit.ro felmérése. A foglalási platform adataiból kiderül, hogy
A Travelminit kiértékelője szerint a preferenciák alakulása összefüggésben áll a román tengerparton nyújtott szolgáltatások javítására irányuló állandó igényből is, a témát minden nyári szezonban intenzíven vitatják a hatóságok és turisták egyaránt.
mindössze 26 százalékuk mondta azt, hogy előre lefoglalja a szállást, 40 százalékuk ingadozik az előre tervezés és a pillanatnyi improvizáció között, 28 százalékuk pedig azt mondta, hogy még gondolkodik az úti célon és a tartózkodás időtartamán.
Belföldi nyaralást választott a romániaiak többsége a lassan lezáruló főszezonban, a külföldi célpontok közül Görögország és Törökország volt a legnépszerűbb. Közben sokak számára az őszi utóidény hozza el a kikapcsolódást.
A megkérdezettek 61 százaléka nyáron, a hagyományos nyaralási időszakban szeretne utazni, míg 10 százalékuk a májusi és a küszöbön álló ortodox húsvéti ünnepek idején – amelybe beleesik a május 1-jei munkaszüneti nap is – tervezi, a többiek egyelőre bizonytalanok a nyaralás időpontját illetően.
„A romániai lakosság idén is utazni akar – erre a következtetésre jutottunk, miután láttuk a felmérés adatait, amelyek összhangban állnak a platformunkon történő foglalások folyamatosan növekvő számával. Örömmel látjuk, hogy az áraktól és az úti céltól függően újra előretörnek a last minute akciók.
ezért azt ajánljuk a turistáknak, hogy figyeljék a platformot az új last minute ajánlatokért, és nem csak” – idézte a közlemény Imecs-Ambrus Tímeát, a Travelminit.ro elnök-vezérigazgatóját.
A romániaiak mintegy 39 százaléka azt állítja, hogy egyáltalán nem megy szabadságra idén nyáron, akik pedig igen, azoknak a 73 százaléka belföldön nyaral – derül ki a FinZoom.ro online felméréséből.
A foglalási platform adatai szerint a szállásadók jelenleg a 2024-es év leghosszabb hosszú hétvégéjére készülnek, különösen, hogy
A rekordhosszú hétvége ugyan csak a közszférában dolgozókra vonatkozik, de várhatóan a magánvállalatok is felajánlják a szabadnap lehetőségét alkalmazottaiknak, és majd a későbbiekben bepótolják a kieső napo(ka)t.
A felmérés ugyanakkor azt is górcső alá vette, hogy az utazni vágyók mennyit lennének hajlandóak fizetni egy kétágyas szobára egy éjszakára.
A foglalási platform szakértői azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy valóságban ezek az árak eltérőek lehetnek, olykor 5-10 százalékkal is magasabbak a válaszadók által választott opcióhoz képest, különösen az olyan szálláscsomagok esetében, amelyek étkezést vagy kiegészítő szolgáltatásokat is tartalmaznak (mint például a fürdőbe vagy a játszótérre való belépés).
hogy bensőségesebb környezetben kapcsolódhasson ki, ráadásul olcsóbban.
Az elemzés szerint a következő tényezők fontosak abban, hogy a turisták választása végül melyik szálláshelyre esik: az ár (a megkérdezettek 67 százaléka jelölte meg feltételként), a szálláshely elhelyezkedése (60 százalék), a higiéniai feltételek (59 százalék) és a szoba elrendezése (58 százalék).
Népszerűek a külföldi nyaralások a romániai lakosság körében, de minden évben sokan döntenek az itthoni vakáció mellett.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!