Kettő az egyben. Szováta népszerűségét például növelheti, hogy hegyvidéki gyógyfürdő
Fotó: Haáz Vince
Kétszer népszerűbb az utazni vágyó romániai lakosok körében a hegyvidék, mint a tengerpart, és a gyógyfürdők is megelőzik a Fekete-tengeri kiruccanás iránti vágyat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból, amely ugyanakkor rámutat, hogy a többség 150 és 300 lej közötti összeget szán szállásra egy éjszakára.
2024. április 20., 15:272024. április 20., 15:27
A romániai lakosság többsége (68 százalék) a következő négy hónapban tervez belföldi utazást, de a preferenciák a kedvenc úti célok tekintetében megváltoztak, és most a hegyvidéki célpontok a legnépszerűbbek – mutat rá a Travelminit.ro felmérése. A foglalási platform adataiból kiderül, hogy
A Travelminit kiértékelője szerint a preferenciák alakulása összefüggésben áll a román tengerparton nyújtott szolgáltatások javítására irányuló állandó igényből is, a témát minden nyári szezonban intenzíven vitatják a hatóságok és turisták egyaránt.
mindössze 26 százalékuk mondta azt, hogy előre lefoglalja a szállást, 40 százalékuk ingadozik az előre tervezés és a pillanatnyi improvizáció között, 28 százalékuk pedig azt mondta, hogy még gondolkodik az úti célon és a tartózkodás időtartamán.
Belföldi nyaralást választott a romániaiak többsége a lassan lezáruló főszezonban, a külföldi célpontok közül Görögország és Törökország volt a legnépszerűbb. Közben sokak számára az őszi utóidény hozza el a kikapcsolódást.
A megkérdezettek 61 százaléka nyáron, a hagyományos nyaralási időszakban szeretne utazni, míg 10 százalékuk a májusi és a küszöbön álló ortodox húsvéti ünnepek idején – amelybe beleesik a május 1-jei munkaszüneti nap is – tervezi, a többiek egyelőre bizonytalanok a nyaralás időpontját illetően.
„A romániai lakosság idén is utazni akar – erre a következtetésre jutottunk, miután láttuk a felmérés adatait, amelyek összhangban állnak a platformunkon történő foglalások folyamatosan növekvő számával. Örömmel látjuk, hogy az áraktól és az úti céltól függően újra előretörnek a last minute akciók.
ezért azt ajánljuk a turistáknak, hogy figyeljék a platformot az új last minute ajánlatokért, és nem csak” – idézte a közlemény Imecs-Ambrus Tímeát, a Travelminit.ro elnök-vezérigazgatóját.
A romániaiak mintegy 39 százaléka azt állítja, hogy egyáltalán nem megy szabadságra idén nyáron, akik pedig igen, azoknak a 73 százaléka belföldön nyaral – derül ki a FinZoom.ro online felméréséből.
A foglalási platform adatai szerint a szállásadók jelenleg a 2024-es év leghosszabb hosszú hétvégéjére készülnek, különösen, hogy
A rekordhosszú hétvége ugyan csak a közszférában dolgozókra vonatkozik, de várhatóan a magánvállalatok is felajánlják a szabadnap lehetőségét alkalmazottaiknak, és majd a későbbiekben bepótolják a kieső napo(ka)t.
A felmérés ugyanakkor azt is górcső alá vette, hogy az utazni vágyók mennyit lennének hajlandóak fizetni egy kétágyas szobára egy éjszakára.
A foglalási platform szakértői azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy valóságban ezek az árak eltérőek lehetnek, olykor 5-10 százalékkal is magasabbak a válaszadók által választott opcióhoz képest, különösen az olyan szálláscsomagok esetében, amelyek étkezést vagy kiegészítő szolgáltatásokat is tartalmaznak (mint például a fürdőbe vagy a játszótérre való belépés).
hogy bensőségesebb környezetben kapcsolódhasson ki, ráadásul olcsóbban.
Az elemzés szerint a következő tényezők fontosak abban, hogy a turisták választása végül melyik szálláshelyre esik: az ár (a megkérdezettek 67 százaléka jelölte meg feltételként), a szálláshely elhelyezkedése (60 százalék), a higiéniai feltételek (59 százalék) és a szoba elrendezése (58 százalék).
Népszerűek a külföldi nyaralások a romániai lakosság körében, de minden évben sokan döntenek az itthoni vakáció mellett.
Miközben a hiány lefaragását célzó intézkedéscsomag kidolgozása közben a politikai alakulatok tárgyalásain szó esik többek között az áfa emeléséről is, a nem hatékony adóbehajtás miatt jelenleg is tetemes potenciális bevételtől esik el az államkassza.
Tájékoztató kampányt indított az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) az elektromos energia fogyasztói számára annak apropóján, hogy 2025. július 1-jén megszűnik az árplafon-kompenzációs rendszer a villanyáram esetében.
A Hidroelectrica minden olyan fogyasztót képes átvenni, aki áramszolgáltatót akar váltani – közölte a cég szerdai közleményében.
Ha Románia áttérne a progresszív adózásra, nem lenne szükség az általános forgalmi adó (áfa/TVA) megemelésére – jelentette ki szerdán Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke.
A keddi egyeztetéseken sem jutottak megállapodásra a kormányzásra készülő pártok a költségvetési hiány csökkentéséről szóló intézkedésekről, ugyanakkor Nicușor Dan államfő leendő gazdasági tanácsadója szerint mégiscsak történt némi előrelépés.
A Világbank a januárban becsült 2,1 százalékról 1,3 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett Globális gazdasági kilátások (Global Economic Prospects) elnevezésű jelentésében.
2022-ben a román GDP 1,4 százalékponttal magasabb lett volna, az inflációs ráta pedig nagyjából 1,1 százalékkal alacsonyabb, ha nem tör ki a háború Ukrajnában – ezek a fő következtetései a Román Nemzeti Bank (BNR) által készített elemzésnek.
Június 13-ig fogadják a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) kirendeltségei az egységes agrártámogatási kérelmeket – emlékeztetett keddi közleményében az intézmény.
Bezárja Brassó megyei üzemét a német autópari vállalat, a Tekfor – adta hírül a Profit.ro gazdasági portál.
A múlt évben 8568 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme elérte a 8270 lejt, ami 15,3 százalékkal magasabb az előző évi jövedelemszintnél – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!