2013. február 07., 15:162013. február 07., 15:16
Dumitru Costin, az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) vezetője azt nyilatkozta: „A posta élére nemrég a magánszférából hozott menedzsment került, ennek ellenére az elmúlt hat hónapban nem történt lényeges előrelépés. Elfogadhatatlan az a megoldás, hogy csökkenteni kell a költségvetést, illetve lefaragni az alkalmazottak bérét” – panaszolta a szakszervezeti vezető. A csütörtöki tüntetés résztvevői attól tartanak, hogy hamarosan elveszítik munkahelyüket, a Román Posta új ügyvezetése ugyanis elmondásuk szerint „nem valódi megoldásokat keres, hanem megelégszik az alkalmazottak jogainak korlátozásával.” Hangsúlyozták: azért kezdtek tüntetéssorozatba, mert a posta átszervezése már több mint három éve zajlik, pozitív eredmény azonban eddig még nem született. „Amíg a vezetőség nem tesz konkrét lépéseket, folytatjuk a tiltakozó akciókat. Legvégső esetben felfüggesztjük a munkát” – fejtette ki Dumitru Costin.
A szakszervezeti tagok elsősorban a távközlési minisztérium figyelmét szeretnék felhívni kifogásaikra, ugyanakkor a lakosságot is figyelmeztetnék, hogy a 160 éve alapított intézmény a menedzsment munkája nyomán hamarosan megszűnhet, és több ezer alkalmazott válhat munkanélkülivé.
Amint arról beszámoltunk, a vezetőség tervei szerint az alkalmazottak bérét a közeljövőben 10 százalékkal csökkentik, emellett igazgatói és különböző egyéb vezetői tisztségeket betöltő mintegy ezer személyt bocsátanak el. Ugyanakkor bezárnák a városi postahivatalok felét, a vidéki kirendeltségeket pedig teljesen megszüntetnék. A szakszervezeti tagok szerint az elképzelés csak a Román Posta Rt. számára konkurens cégeknek kedvezhet, semmiképpen nem megoldás a távközlési minisztérium többségi tulajdonában lévő vállalat számára. A szaktárca egyébként eladná a posta többségi részvényeit, szeptemberben már ki is választották a privatizáció lebonyolításával megbízott tanácsadói céget. A stratégiai befektetőt a legjobb ajánlat alapján választják majd ki. 2011-ben 182 millió lej adózás utáni vesztesége volt az állami vállalatnak, ez 50 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
A villamosenergia-piacot július 1-jétől mindenképpen liberalizáljuk, és nincs szó az ársapka meghosszabbításáról – jelentette ki Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).