Fotó: Facebook/Calin Popescu Tariceanu
Călin Popescu Tăriceanu, a szenátus elnöke kifogásolja azt a megoldást, hogy az IT-szektorban dolgozó szakembereknek nem kell jövedelemadót fizetniük, ugyanis más szakterületeken is vannak kifejezetten értékes emberek, akik nem részesülnek ilyen kedvezményekben.
2018. február 11., 14:132018. február 11., 14:13
„Egy adott pillanatban volt indoklása, és most is érvényes ez. Itthon szeretnénk tartani a számítógépes szakembereket.
– fogalmazott az Agerpres szerint szombaton Sinaján a kormányon lévő ALDE elnöke. – Nagyon értékesek az IT-szakemberek, de nem ők az egyetlenek. Más szakterületeken is vannak rendkívül értékes emberek, akik nem részesülnek ugyanilyen előnyökben.”
A szenátus elnöke elmondta, hogy az államkasszát táplálni kell, így nem mindenki részesülhet adómentességben.
„A kormánynak találnia kell egy teljesen törvényes és alkotmányos megoldást, hogy ne következzen be negatív korrekció az IT-szakemberek vagy a fogyatékkal élők esetében. (...) A munkaügyi minisztérium, a pénzügy- és az igazságügyi minisztérium biztosan tárgyalni fognak, hogy megoldást találjanak. (...) Ez egy sürgős megoldás volt, azért sürgősségi rendelet, hogy orvosolja ezt a helyzetet. (...) Nekem úgy tűnik, hogy ez nem helyes más szakterületekkel szemben. (...) Nem élvezhet mindenki adómentességet, mert az államkasszát valamivel táplálni kell” – nyilatkozta Tăriceanu.
Megkezdődött csütörtökön a fiskális forradalom utáni tűzoltás. Egy, a társadalmi párbeszéd bizottság által is jóváhagyott sürgősségi kormányrendelet több pontban is korrigálni igyekszik a közszféra és a magánszektor alkalmazottai, munkáltatói által felvetett problémákat.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
szóljon hozzá!