Fotó: Rostás Szabolcs
Több termék is lekerül a korlátozott kereskedelmi árrésű élelmiszerek listájáról a mezőgazdasági minisztérium által kedden közzétett rendelettervezet szerint.
2024. január 30., 15:212024. január 30., 15:21
2024. január 30., 16:322024. január 30., 16:32
A szaktárca a honlapján hozta nyilvánosságra az alapélelmiszerek árrésének korlátozásáról szóló intézkedés hatályát 60 nappal meghosszabbító sürgősségi rendelet tervezetét.
A korlátozás a következő élelmiszerekre terjed ki: 300–500 grammos fehér kenyér, 1,5 százalékos zsírtartalmú friss tehéntej, telemea, 3,5 százalékos zsírtartalmú joghurt, búzaliszt, kukoricadara, tojás, napraforgóolaj, csirkehús, sertéshús, friss zöldség, gyümölcs, burgonya, cukor, 12 százalékos zsírtartalmú tejföl, legtöbb 250 grammos kiszerelésű vaj és legtöbb 350 grammos kiszerelésű szilvaíz.
Mint ismeretes, Marcel Ciolacu miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán jelentette be, hogy két hónappal meghosszabbítják az alapélelmiszerek árrését korlátozó, 2023. augusztus 1-jén életbe lépett rendelet hatályát, amely az intézkedés hiányában január 31-én járna le.
Az alapélelmiszerek árréskorlátozásának 60 napos meghosszabbításáról döntött Marcel Ciolacu miniszterelnök a kiskereskedők képviselőivel folytatott tárgyalást követően.
A Romalimenta Élelmiszeripari Szakszervezeti Szövetség „kategorikusan” ellenzi az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását. Az intézkedés szerintük nemcsak az élelmiszeriparra, hanem a fogyasztókra is katasztrofális hatással lenne.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!