Diósi László: Romániában annyira rossz a helyzet a pénzügyi képzés terén, hogy bármilyen kezdeményezés jól jön
Több mint 15 ezer diáknak és felnőttnek tartott pénzügyi képzést az OTP Bank Románia bukaresti oktatási központja, amely sajátos, interaktív módszerrel próbálja pénzügyi tudatosságra nevelni az érdeklődőket – közölték pénteken a bank illetékesei.
2018. október 05., 16:122018. október 05., 16:12
A bukaresti OK Center egy éve működik a román fővárosban egy 600 ezer euró értékű beruházásnak köszönhetően. A központot az OTP Bank Románia által 2013-ban alapított Oktatáshoz való Jog elnevezésű romániai alapítvány működteti, amelyet az OTP Fáy András Alapítvány támogatásával és mintájára hoztak létre.
Az oktatási központ fennállásának egy éves évfordulója alkalmából szervezett ünnepségen Diósi László, az OTP Bank Románia vezérigazgatója elmondta:
A kezdeti tervekhez képest megerősödött a felnőttoktatás, hiszen a diákokon keresztül a szülőktől és tanároktól azt a visszajelzést kapták, hogy ők is szívesen tanulnának a pénzügyekről.
A vezérigazgató kiemelte, hogy Romániában annyira rossz a helyzet a pénzügyi képzés terén, hogy bármilyen kezdeményezés jól jön. Rámutatott: arra törekszenek, hogy az érdeklődők minél jobban megértsék pénzügyi igényeiket és eligazodjanak a befektetési tanácsok egyre szerteágazóbb világában, illetve ne veszítsék el a kapcsolatot a valósággal. A vezérigazgató kiemelte, hogy magyar nyelvű trénereik is vannak, akik Erdély számos településén, iskolákkal együttműködve tartottak képzéseket.
Mészáros Tamás, az OTP Fáy András Alapítvány elnöke az MTI-nek elmondta:
Mint mondta, tudja, hogy a diákok túlterheltek, ezért nem biztos, hogy külön tantárgyként kellene oktatni, de az ismereteket a már meglévő tantárgyakba, például a számtanba is be lehet építeni.
Adrian Căruceru, a OTP Pénzügyi Fitness programjának irányítója az OTP Bank Románia alapítványának egyik felmérését ismertette, amely szerint Romániában a megkérdezettek 91 százalékát érdeklik a pénzügyi információk, de csak 10-12 százalékukban merült fel, hogy hosszú távon megtakarítsanak. 46 százalékuk nem rendelkezik vagyontárgyi biztosítással, 63 százalékuknak nincs életbiztosítása, 23 százalékuknak pedig nincs semmilyen megtakarítása.
Gabriela Folcuț, a Romániai Bankok Egyesületének ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a térségben Románia az utolsó helyen áll a banki és pénzügyi szolgáltatások elterjedtsége tekintetében. Közölte, a közalkalmazottak 30 százaléka készpénzben veszi fel a fizetését. Romániában 1,2 millióra becsülik a közalkalmazottak számát.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!