Szeptember elsejétől, ha félházzal is, de újranyithatnak a vendéglők
Fotó: Pixabay
Korlátozásokkal, de szeptember elsején újranyithatnak az éttermek belső terei – erről állapodtak meg a vendéglátóipar képviselői szerdán a kormány tagjaival folytatott egyeztetésen.
2020. augusztus 26., 17:282020. augusztus 26., 17:28
2020. augusztus 27., 07:022020. augusztus 27., 07:02
A konkrét feltételekről csütörtökön hoz majd döntést az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság. Dragoș Petrescu étteremlánc-tulajdonos az Orban-kabinet több tagjával való találkozót követően a sajtó képviselőinek elmondta, többek között arról született megállapodás, hogy
Ugyanakkor az első hónapban a vendégek egészsége érdekében nem indítják el a légkondicionáló berendezéseket sem. Ami a maszkviselést illeti, a vendéglátóipari vállalkozó arról számolt be, hogy akárcsak más belső terek esetében és az európai gyakorlat szerint,
Arról, hogy hány személy foglalhat helyet egy asztalnál, nem jutottak megállapodásra, négy vagy hat főről lehet szó – a vendéglátósok utóbbit kérték.
– mondta el az érintett vállalkozó.
Kevesebb, mint egy hét múlva, már nem csak a teraszokon várják vendégeiket az éttermek
Fotó: Jakab Mónika
Beszélt ugyanakkor arról is, hogy – akárcsak az oktatás esetében – a járvány alakulása függvényében különböző szabályok vonatkozhatnak az ország különböző vidékeire. „Mi azt kértük most, hogy nyithassunk, nem várunk számokat. 400 000 alkalmazott állása van veszélyben, nem lehet várni” – válaszolta az üzletember, amikor arról kérdezték, hogy mi alapján dől el, hogy melyik vidékre milyen korlátozások érvényesek.
A kormányzati szereplők hozzá nem értésével és a felelősségvállalás teljes hiányával magyarázza Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az amúgy is nehéz helyzetben lévő vendéglátóipart sújtó beltéri tiltás folyamatos fenntartását.
Jelezte ugyanakkor, hogy
„Nem akarjuk veszélybe sodorni vendégeink életét” – szögezte le Dragoș Petrescu.
Elmondása szerint az elhangzottakban egyetértett velük Ludovic Orban kormányfő, Nelu Tătaru egészségügyi miniszter, valamint Raed Arafat katasztrófavédelemért felelős államtitkár is. Érdekesség, hogy Arafat a találkozó előtt még úgy nyilatkozott, nem tudja ajánlani a vendéglők megnyitását, és amennyiben erre sor kerül, nem lehet teljes mértékben kizárni a koronavírus terjedésének kockázatát.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
1 hozzászólás