Az Európai Bizottság (EB) vezető szóvivője szerint a hétfőn bejelentett javaslat értelmében „2017 júniusától nem kell roamingdíjat fizetni, a roamingdíjakat az Európai Bizottság felszámolta”.
2016. szeptember 09., 16:392016. szeptember 09., 16:39
Margarítisz Szkínász meglepettségének adott hangot, amiért „az Európai Bizottság egyik sikertörténetét” a sajtó „rosszul mutatta be”. Az újságírók azt emelték ki, hogy a testület nem tett eleget ígéretének, a roamingdíjak eltörlése helyett csupán évente 90 napra biztosítaná a roamingdíjmentességet. A szóvivő aláhúzta, noha az uniós polgárok évente mintegy 12 napot töltenek külföldön, azaz ennyi ideig használják egy másik ország szolgáltatójának a hálózatát, az Európai Bizottság 90 napban határozta meg a roamingdíjmentes időszakot. „Ennek oka, hogy utazó emberek millióinak szeretnénk megkönnyíteni az életét. Üzletembereknek, diákoknak, nyaralóknak. Nekik szeretnénk segíteni, nem pedig azoknak, akik tartósan külföldön élnek, de megtartják az eredeti felhasználói előfizetésüket” – fogalmazott.
Hozzátette: a 90 napos díjmentesség a szigorúan meghatározott minimum. A szolgáltatók a roamingszolgáltatásaikat ennél hosszabb ideig is ingyenessé tehetik, a bizottság pedig minden szolgáltatót arra ösztönöz, hogy lépje túl ezt a meghatározott minimumot. Mint beszámoltunk, az Európai Bizottság hétfőn tette közzé a roamingdíjakra vonatkozó szabályok módosításának tervezetét, amelynek értelmében az uniós állampolgárok 2017 júniusától évente 90 napig a hazai feltételekkel megegyezően telefonálhatnak, küldhetnek SMS-t és használhatják az adatkeretüket az Európai Unió területén. A szolgáltatók a korlátok túllépése után egy perc beszélgetés után legfeljebb 4 centet, egy megabyte adatforgalom után 0,85 centet, SMS-enként pedig 1 centet számolhassanak fel.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!