Romániában és Bulgáriában elsősorban anyagi okokból dolgoznak tovább a nyugdíjasok
Fotó: Haáz Vince
Az Európai Unióban tavaly nyugdíjba vonult személyek 13 százaléka dolgozott tovább, míg a lista végén álló Romániában mindössze 1,7 százalékuk vállalt munkát – derül ki az Eurostat munkaerő-felmérésének hétfőn közzétett adataiból.
2024. december 10., 21:482024. december 10., 21:48
Az Agerpres által ismertetett adatsorok szerint a balti országok közül Észtországban (54,9 százalék) a legmagasabb azoknak az aránya, akik az első öregségi nyugdíj folyósítása után tovább dolgoznak, majd Lettország (44,2) és Litvánia (43,7) következik, a legalacsonyabb az arány Spanyolországban (4,9), Görögországban (4,2) és Romániában (1,7).
Jövő évtől 2030-ig naponta több mint 600 baby boomer tölti be a 65. életévét, azaz a nyugdíjkorhatárt – derül ki a Hotnews.ro által az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai alapján végzett számításokból.
Dániában (61 százalék), Hollandiában (59,6) és Olaszországban (51,7) a legmagasabb azok aránya, akik azért vállalnak munkát a nyugdíjba vonulás után, mert szeretnek dolgozni. Másfelől Cipruson (68,6 százalék),
Dániában, Hollandiában és Svédországban az átlagos nyugdíjkorhatár meghaladja a 64 évet. A legalacsonyabb, 60 év alatti a nyugdíjkorhatár Szlovéniában, Görögországban, Romániában (59,5 év) és Ausztriában.
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!