Florin Cîţu „populista törvények” elfogadásával vádolja a parlamentet
Megduplázza a kormány a gyermeknevelési pótlékot, de több szakaszban tervezi ezt megvalósítani – nyilatkozta a pénzügyminiszter. Florin Cîţu szerint a „populista törvényeket” megszavazó képviselőknek és szenátoroknak adományozniuk kellene saját jövedelmükből a gyermekpénz megkétszerezésére.
2020. augusztus 20., 09:592020. augusztus 20., 09:59
2020. augusztus 20., 10:012020. augusztus 20., 10:01
„A gyermekpénz összege meg fog duplázódni, ezt megígérem, de ez több szakaszban valósul majd meg” – fogalmazott a tárcavezető a Digi24 televízió szerda esti műsorában. A miniszter szerint nincs még egy ország az Európai Unióban, amely a gazdasági válság közepette emelné a gyermekpénzt, a nyugdíjakat, vagy többletalapokat különítene el különféle pótlékokra.
„Lehet, hogy a törvényhozóknak adományozniuk kellene saját jövedelmükből, hogy legyen pénz az államkasszában a gyermekpénz megkétszerezésére. Tegyék meg ezt az erőfeszítést azok, akik megszavazták a törvényt. Így hiteles lenne a kezdeményezés” – nyomatékosította a tárcavezető.
Florin Cîţu hangsúlyozta, bár két hónapra gyakorlatilag leállt a gazdaság, és jelentősen csökkentek a költségvetési bevételek, a kormány megtalálta a megoldást arra, hogy 20 százalékkal emelje a gyermekpénzt – ami 600 millió lejes terhet ró a büdzsére –, ugyanakkor támogatást nyújtott a gyermekük felügyeletére otthon maradt szülőknek.
A pénzügyminiszter annak kapcsán beszélt erről, hogy a képviselőház szerdán döntéshozó kamaraként elutasította a gyermekpénz többlépcsős emeléséről szóló sürgősségi rendeletet.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!