A legnépszerűbb modell a Dacia Logan volt
Fotó: Facebook/DaciaRomania
Alig 7660 járművet helyeztek forgalomba januárban Romániában, ami csaknem 47 százalékkal elmarad az egy évvel korábban jegyzett adattól – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók és -Importőrök Egyesülete (APIA) által nyilvánosságra hozott adatsorokból.
2021. február 16., 07:412021. február 16., 07:41
2021. február 16., 07:442021. február 16., 07:44
A személygépkocsik esetében 52,2 százalékos visszaesést jegyeztek a vizsgált időszakban.: januárban 5913 személygépkocsit helyeztek forgalomba, amelyek a regisztrált járművek 77 százalékát tették ki.
Az APIA jelentésében emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy a januári csökkenés négy egymást követő olyan hónap után következett be, amikor a forgalomba helyezett járművek száma emelkedett.
Tavaly 23,7 százalékkal, decemberben 3,3 százalékkal csökkent a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban az egy évvel korábbihoz képest.
ezeknek a járműveknek a piaci részesedése januárban elérte a 14,3 százalékot a tavaly januárban jegyzett 5,4 százalékhoz képest.
A gépkocsigyártók és -importőrök egyesületének statisztikái szerint a januárban új gépjárművet (személyautót és haszonjárművet) vásárlók közül
A legnépszerűbb modell a Dacia Logan volt (365 eladott egységgel, ami 75,8 százalékkal elmarad az egy évvel korábbi adattól), majd a Ford Puma (237 darab, 13-szoros növekedés tavaly januárhoz viszonyítva), a Ford Focus (225 darab, –16 százalék), a Hyundai I20 (189 darab, –28,4 százalék) és a Dacia Sandero (189 darab, –79,7 százalék) következik a sorban.
Visszaestek tavaly az autóeladások
A gépjárművek és motorkerékpárok nagy- és kiskereskedelmében, karbantartásában és javításában elért üzleti forgalom volumene tavaly 8,7 százalékkal csökkent 2019-hez képest, elsősorban az autóeladás visszaesése miatt (–14,3 százalék) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból. Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint a jelzett időszakban az autóalkatrészek és -tartozékok forgalma 6,1 százalékot zsugorodott. A motorkerékpár és a kapcsolódó alkatrészek forgalma viszont nőtt, a motorkerékpár-javítás bevétele szinte megduplázódott (+86,6 százalék). Jelentősen, 36,2 százalékkal esett vissza a nyers adatok szerint a szolgáltatások forgalma, elsősorban a turisztikai irodák (–51,8 százalék), a szerencsejáték-termek, a szálloda- és vendéglátóipar (32,9 százalék) tevékenységének beszűkülése miatt. Az egyetlen terület, ahol növekedést regisztráltak, a fodrászat és egyéb szépségápolási tevékenységek voltak, +27,1 százalékkal. Ha a 2020. decemberi adatokat a novemberivel hasonlítjuk össze, kiderül, a szolgáltatások üzleti forgalma – a nyers adatok szerint – 7,9 százalékkal nőtt, elsősorban a szabadidős tevékenységek (+52,4 százalék), a fodrászat és szépségápolással kapcsolatos szolgáltatások (+18,4 százalék) jelentős javulása miatt.
A romániai járművezetőket nem tántorítja el a hideg évszak, és télen is ugyanolyan gyakran használják az autót, mint az év többi részében – derül ki a Mol Románia által 2020. december 12. és 18. között, a Mol MultiBonus hűségprogramban részt vevő ügyfelek körében végzett online felmérésből, amelyben több mint 200
A Covid-19 járvány kezdete óta a járművezetők 65 százaléka lényegesen kevesebbszer használja a tömegközlekedést, a megkérdezettek 76 százaléka inkább saját személygépkocsival utazik – közölte szerdán a LeasePlan flottakezelő.
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
szóljon hozzá!