Fotó: Barabás Ákos
Több mint százötven kiállító és vásáros kínálatából válogathatnak a hétvégén a csütörtökön megnyílt, immár huszonnegyedik székelyudvarhelyi Őszi Vásárra kilátogatók.
2016. szeptember 29., 19:302016. szeptember 29., 19:30
A térség legrangosabb kiállításaként számon tartott rendezvénysorozat négy napon keresztül üzleti találkozóknak, kulturális és gasztronómiai rendezvényeknek ad otthont a sportcsarnokban és környékén.
„Célunk lehetőséget biztosítani a vállalkozóknak tevékenységük bemutatására, üzleti kapcsolatok kialakítására és fejlesztésére. Úgy gondoljuk, hogy rendezvényünk hozzájárul a székelyföldi gazdasági közösség megerősítéséhez, versenyképes Székelyföld megvalósításához” – mondta köszöntőjében Orosz-Pál Levente. A főszervező szerint ez alkalommal a Kárpát-medencében egy igazi baráti hármas jött létre: lengyel–magyar–székely vállalkozói fórum és üzleti találkozó. A hazai kiállítók mellett ugyanis magyarországi és lengyelországi vállalkozók is eljöttek az eseményre.
Egy kis ízelítő
A sportcsarnok előterébe egy 2 lejes tombola megvásárlása ellenében lehet bejutni, ahol egy kisebb családi könyvkiadó kínálja olvasnivalóit. Aztán egy gyöngyfűző ékszereit csodálhatjuk meg, majd egy angol gyártó dekoratív bútorfestésre használt környezetbarát festékét találjuk, amely jól használható fém- és üvegfelületen is. A sportpálya egyik részén kézműves, hagyományos magyar édességként kínált nyalánkságokat kóstolhatunk, a másik oldalon pedig egy, harminc gyümölcsfajta felhasználásával előállított, hetvennyolcféle pálinkát készítő Szolnok megyei cég termékeit lehet megvásárolni.
A Legendárium termékei, gyerekcipők, gyerekbútorzat, szegedi konzervek és fűszerpaprika-őrlemények, natúr-vitaminkészítmények és étrendkiegészítők mellett mezőgazdasági kisgépeket, asztalosmunkákhoz szükséges csiszolóvásznakat és festékeket, garázsipari és biztonságtechnikai berendezéseket állítottak ki. Első alkalommal érkezett Udvarhelyre az Érdi Ipartestület annak reményében, hogy az ottani kisvállalkozók által készített kerámia, porcelán, illetve kések, valamint Swarovski-kristállyal díszített poharak számára piacra lel a Székelyföldön, ugyanakkor találnak olyan székely termékeket, amelyeket náluk keresettek lehetnének.
Székelyeket várnak a lengyelek
A tizenöt fős, lengyel vállalkozókból álló csapat közös standon három tájegységet: a lublini vajdaságot, Krakkót és Varsót népszerűsíti. Amellett, hogy székelyföldi turistákat csalogatnának országukba, szeretnének gasztronómiai kapcsolatokat is teremteni. Egy lengyel családi étterem vezetője például különféle házi kostolóval kedveskedik a látogatóknak. Azzal a reménnyel érkezett a kiállításra, hogy sikerül olyan kapcsolatokat kialakítania, amellyel nálunk megtalálható alapanyagokkal gazdagíthatná ételkínálatát.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!