Fotó: Ikea.com
Június 8-án nyitja meg kapuit a vásárlók előtt a temesvári IKEA, a könnyen összeszerelhető bútorok eladására szakosodott multinacionális kiskereskedelmi üzlethálózat első erdélyi–nyugat-romániai áruháza.
2023. május 11., 18:152023. május 11., 18:15
A világszerte, így nálunk is rendkívül népszerű termékeket gyártó, svéd alapítású vállalkozás két bukaresti létesítménye után nyitja meg harmadik romániai egységét, melynek alapkövét 2021-ben helyezték el a bánsági város határában.
„Nagy örömmel jelentjük be, hogy a temesvári IKEA-áruház készen áll, hogy június 8-án fogadja első vásárlóit” – nyilatkozta csütörtökön Nicoletta Muscinelli, a temesvári üzlet menedzsere. Aki szerint céljuk, hogy magas minőséget képviselő áruházuk „teljeskörű IKEA-élményt” szolgáltasson, és hozzájáruljon egy jobb és kellemesebb, fenntarthatóbb otthoni élethez, minél elérhetőbb módon.
Mint ismeretes, hosszú éveken keresztül téma volt a vásárlók körében, miért nem nyit Erdélyben is áruházat a népszerű multi, hiszen innen sokáig Bukarestbe, Budapestre vagy Belgrádba kellett utazniuk az egyedi lakberendezési koncepciót képviselő termékek „szerelmeseinek”. A 2018-ban elhunyt Ingvar Kamprad által alapított multinacionális vállalat végül „beadta a derekát”, és – a szintén esélyes Kolozsvár és Brassó „kárára” – végül Temesvárt választotta nyugat-romániai létesítménye helyszínéül.
Az IKEA 300 új munkahelyet létesített bánsági üzletében, ám a helyi munkaerőpiacra gyakorolt pozitív hatást beárnyékolta februárban a közösségi oldalakon szárnyra kapott hír, miszerint a nagy multi csupán 1800–2000 lejes fizetést kínál, ezért nehezen megy a dolgozótoborzás. A cég vezetői cáfolták mindezt: közlésük szerint a legkisebb felajánlott nettó bér 3000 lej – étkezési utalványokkal és az ingázási költségek fedezésével együtt.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!