Sokak számára megterhelő a két munkahely, a pénzre viszont szükség van
Fotó: Pixabay
Kell a plusz pénz – ez a vezető ok a két munkahelyen dolgozó romániai alkalmazottak körében az eJobs állásközvetítő szakportál friss felmérése szerint.
2022. július 27., 12:572022. július 27., 12:57
A közvélemény-kutatás szerdán nyilvánosságra hozott eredményeiből kiderül, hogy a két munkahelyen is helyt álló romániaiak 70 százaléka válaszolta azt, hogy
A megkérdezettek 8,2 százaléka csak rövidtávon vállalta be a második munkahelyét, amíg sikerül annyi pénzt összegyűjtenie, hogy meg tudjon vásárolni magának egy olyan javat, amelyet másként nem tudott volna megengedni magának.
10,6 százalék számára az első munkahely nem volt megterhelő, így belefért egy második is, 5 százalék pedig váltani szeretne, de még nem tudja, mi lenne a legmegfelelőbb számára, ezért két párhuzamos munkakörrel kísérletezget.
A romániai alkalmazottak alig 13 százaléka elégedett a fizetésével, 40 százalékuknak szándékában is áll béremelést kérni az elkövetkező egy év alatt – derül ki a PwC által készített, Workforce Hopes and Fears című nemzetközi felmérésből.
A felmérésből ugyanakkor arra is fény derül, hogy a két munkahelyen dolgozók több mint fele egyik munkáltatója előtt sem titkolja, hogy máshol is munkát vállal, 23 százalék csak az egyik főnökét tájékoztatta erről, 21 százalék pedig inkább megtartotta magának ezt az információt
6 százalékra rúg azoknak az aránya, akik két részmunkaidős állásban dolgoznak, 9 százalék pedig egy helyen dolgozik hétközben, és máshol vállal munkát hétvégén. Ami a korosztályt illeti,
28,9 százalékuk 26–35 éves, 21,8 százalékuk 46–55 éves, 8 százalékuk elmúlt 55 éves, 7,4 százalékuk pedig 18–25 éves.
Arra a kérdésre, hogy mi a legnehezebb a két munkahelyben, tízből hat válaszadó mondta azt, hogy számára az okozza a legnagyobb gondot, hogy megtalálja az egyensúlyt a szakmai és a magánélet között. 25 százalék számára nehéz beosztania a munkára szánt időt, 10 százalék számára pedig nehézséget okoz, hogy mindkét helyen jól teljesítsen.
Meglepő viszont, hogy csak 40 százalék vallja azt, hogy ha az egyik állásában elég pénzt tudna keresni a havi anyagi szükségletei kielégítésére, akkor lemondana a második munkahelyről.
Az eJobs felmérése júliusban készült 1200 személy megkérdezésével.
Áprilisban 6443 lej volt a bruttó átlagbér, 42 lejjel (+0,7%) magasabb, mint márciusban, a nettó átlagbér pedig 3967 lej volt, ami 30 lejjel (+0,8%) magasabb az előző hónaphoz képest.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!