Sokak számára megterhelő a két munkahely, a pénzre viszont szükség van
Fotó: Pixabay
Kell a plusz pénz – ez a vezető ok a két munkahelyen dolgozó romániai alkalmazottak körében az eJobs állásközvetítő szakportál friss felmérése szerint.
2022. július 27., 12:572022. július 27., 12:57
A közvélemény-kutatás szerdán nyilvánosságra hozott eredményeiből kiderül, hogy a két munkahelyen is helyt álló romániaiak 70 százaléka válaszolta azt, hogy
A megkérdezettek 8,2 százaléka csak rövidtávon vállalta be a második munkahelyét, amíg sikerül annyi pénzt összegyűjtenie, hogy meg tudjon vásárolni magának egy olyan javat, amelyet másként nem tudott volna megengedni magának.
10,6 százalék számára az első munkahely nem volt megterhelő, így belefért egy második is, 5 százalék pedig váltani szeretne, de még nem tudja, mi lenne a legmegfelelőbb számára, ezért két párhuzamos munkakörrel kísérletezget.
A romániai alkalmazottak alig 13 százaléka elégedett a fizetésével, 40 százalékuknak szándékában is áll béremelést kérni az elkövetkező egy év alatt – derül ki a PwC által készített, Workforce Hopes and Fears című nemzetközi felmérésből.
A felmérésből ugyanakkor arra is fény derül, hogy a két munkahelyen dolgozók több mint fele egyik munkáltatója előtt sem titkolja, hogy máshol is munkát vállal, 23 százalék csak az egyik főnökét tájékoztatta erről, 21 százalék pedig inkább megtartotta magának ezt az információt
6 százalékra rúg azoknak az aránya, akik két részmunkaidős állásban dolgoznak, 9 százalék pedig egy helyen dolgozik hétközben, és máshol vállal munkát hétvégén. Ami a korosztályt illeti,
28,9 százalékuk 26–35 éves, 21,8 százalékuk 46–55 éves, 8 százalékuk elmúlt 55 éves, 7,4 százalékuk pedig 18–25 éves.
Arra a kérdésre, hogy mi a legnehezebb a két munkahelyben, tízből hat válaszadó mondta azt, hogy számára az okozza a legnagyobb gondot, hogy megtalálja az egyensúlyt a szakmai és a magánélet között. 25 százalék számára nehéz beosztania a munkára szánt időt, 10 százalék számára pedig nehézséget okoz, hogy mindkét helyen jól teljesítsen.
Meglepő viszont, hogy csak 40 százalék vallja azt, hogy ha az egyik állásában elég pénzt tudna keresni a havi anyagi szükségletei kielégítésére, akkor lemondana a második munkahelyről.
Az eJobs felmérése júliusban készült 1200 személy megkérdezésével.
Áprilisban 6443 lej volt a bruttó átlagbér, 42 lejjel (+0,7%) magasabb, mint márciusban, a nettó átlagbér pedig 3967 lej volt, ami 30 lejjel (+0,8%) magasabb az előző hónaphoz képest.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!