A határ lezárásától sem riadnak vissza a fuvarozók, amennyiben a kormány nem rendezi sürgősségi rendelettel a kötelező gépjármű-biztosítási kötvények (RCA) díjszabását – jelentette be hétfőn Adrian Pop, az Europa 2002 fuvarozói egyesület elnöke, miután újabb tiltakozó megmozdulásokat tartottak országszerte.
2016. szeptember 05., 16:042016. szeptember 05., 16:04
2016. szeptember 05., 16:192016. szeptember 05., 16:19
A hivatalos bejelentések szerint többek között Bukarest, Temesvár, Nagyvárad, Nagybánya és Szatmárnémeti körgyűrűjén akadályozták a forgalmat a közúti szállítók képviselői.
„RCA-tüntetés\" – ezt a feliratot ragasztották ki a járművek ablakára, tülköltek, és 10–20 kilométer/órás sebességgel közlekedtek. Valamennyi körgyűrűn több kilométeres sor alakult ki. „Olyan sebességgel közlekedünk, amilyennel vezetőink gondolkodnak, 10–20 kilométer/óra, semmivel sem több. Nyolc hónapja tárgyalunk a kormánnyal, de meg se mozdultak. Ez az utolsó figyelmeztetés szeptember 15. előtt. Ha a kormányban nem tudatosul, hogy tönkretesz egy ágazatot, ami a bruttó hazai termék (GDP) 5,5 százalékát adja, akkor szeptember 15-én meglátja, mi történhet: olyan megmozdulás lesz, amilyen még nem volt Romániában, leállhat a forgalom az utakon, lezáródhat a határ\" – nyilatkozta a Mediafax hírügynökségnek Adrian Pop.
Mint korábban beszámoltunk, öt munkáltatói szövetség kéri a kormányt, hogy adjanak ki egy sürgősségi rendeletet, amivel befagyasztanák a kötelező biztosítások árát a Pénzügyi Felügyelet (ASF) által 2016 júniusában kiszámolt átlagon, erről az ASF vezetői is azt mondták, hogy pénzügyi stabilitást biztosít az RCA-piacon. A fuvarozók azt mondják, a törvény lehetővé teszi, hogy a kormány közbelépjen, és azt kérik, hogy a kötelező biztosítás díjszabása 1117 és 4366 lej között alakuljon. Elmondásuk szerint egy év leforgása alatt 300 százalékkal is nőttek az árak, egy kamion után éves szinten több mint 20 000 lejt kell fizetniük.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!