Fotó: Thomas Campean
Új adót vetne ki a Grindeanu-kormány annak érdekében, hogy minél kevesebb környezetszennyező autó közlekedjen a romániai utakon – jelentette be Daniel Constantin környezetvédelmi miniszter. „Az állam más intézményeivel egyetemben egy korszerű rendszeren gondolkodunk, hogy ne a polgárra rójunk ki pluszadót, de biztosítsuk, hogy egyre kevesebb szennyező autó lesz útjainkon" – fejtette ki a tárcavezető.
2017. február 23., 18:002017. február 23., 18:00
2017. február 23., 20:522017. február 23., 20:52
Hozzátette: várhatóan már a jövő héten előrukkolnak az új, „európai\" tervekkel, amelyeket úgy dolgoztak ki, „hogy az emberek is elégedettek legyenek, és a környezetvédelmi célkitűzéseket is be lehessen tartani”. Nem ért különben senkit sem meglepetésként Daniel Constantin bejelentése, hiszen ő maga már januárban jelezte, hogy új konstrukción gondolkodnak, miután az úgynevezett Dragnea-törvény további 101 illeték mellett a környezetvédelmi bélyegilletéket is eltörölte. Amúgy is elkerülhetetlen volt a lépés, hiszen azt az európai bíróság elmeszelte, így mindenképp hatályon kívül kellett volna helyezni.
A friss statisztikák szerint az elmúlt két hétben behozott használt személygépkocsik 70 százaléka 10-17 éves volt. 2016-ban a Romániában beíratott autók átlagéletkora még 11 év volt, a díj eltörlése óta azonban ez 13 évre emelkedett. Ugyanakkor a romániai autógyártók képviselői az elmúlt időszakban arra panaszkodtak, hogy a regadó eltörlése nyomán 30 százalékkal visszaeshet az ország autógyártása, ami 15 ezer munkahely elvesztését eredményezné.
A Bukaresti Értéktőzsde mínuszban nyitotta a hétfői kereskedést, az összes index esett, miután az elnökválasztás első fordulójának eredményei alapján, hatalmas meglepetésre az oroszbarátként számontartott Călin Georgescu került az első helyre.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
szóljon hozzá!