Fotó: Thomas Campean
Új adót vetne ki a Grindeanu-kormány annak érdekében, hogy minél kevesebb környezetszennyező autó közlekedjen a romániai utakon – jelentette be Daniel Constantin környezetvédelmi miniszter. „Az állam más intézményeivel egyetemben egy korszerű rendszeren gondolkodunk, hogy ne a polgárra rójunk ki pluszadót, de biztosítsuk, hogy egyre kevesebb szennyező autó lesz útjainkon" – fejtette ki a tárcavezető.
2017. február 23., 18:002017. február 23., 18:00
2017. február 23., 20:522017. február 23., 20:52
Hozzátette: várhatóan már a jövő héten előrukkolnak az új, „európai\" tervekkel, amelyeket úgy dolgoztak ki, „hogy az emberek is elégedettek legyenek, és a környezetvédelmi célkitűzéseket is be lehessen tartani”. Nem ért különben senkit sem meglepetésként Daniel Constantin bejelentése, hiszen ő maga már januárban jelezte, hogy új konstrukción gondolkodnak, miután az úgynevezett Dragnea-törvény további 101 illeték mellett a környezetvédelmi bélyegilletéket is eltörölte. Amúgy is elkerülhetetlen volt a lépés, hiszen azt az európai bíróság elmeszelte, így mindenképp hatályon kívül kellett volna helyezni.
A friss statisztikák szerint az elmúlt két hétben behozott használt személygépkocsik 70 százaléka 10-17 éves volt. 2016-ban a Romániában beíratott autók átlagéletkora még 11 év volt, a díj eltörlése óta azonban ez 13 évre emelkedett. Ugyanakkor a romániai autógyártók képviselői az elmúlt időszakban arra panaszkodtak, hogy a regadó eltörlése nyomán 30 százalékkal visszaeshet az ország autógyártása, ami 15 ezer munkahely elvesztését eredményezné.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
Bár tavaly nagy garral jelentették be, hogy a helyi Sinteza gyár az amerikai Lockheed Martinnal közösen egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes akkumulátorgyárat épít Nagyváradon, a terv végül meghiúsult.
Négy repülőtér – köztük három erdélyi – felújítási munkálatára biztosítanak a tartalékalapból 484 millió lejt – döntött csütörtökön a kormány.
A villamosenergia-piacot július 1-jétől mindenképpen liberalizáljuk, és nincs szó az ársapka meghosszabbításáról – jelentette ki Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
szóljon hozzá!