Így kezdõdik az a közlemény, amelyben a társaság bejelenti, áprilistól belép a romániai légi szállítási piacra. A Ryanair egyelõre két járatot indít romániai repülõterekrõl. Aradról Milánóba április elsejétõl, Konstancáról Pisába pedig április 18-ától repülnek gépei. Az aradi járatra 12,99 eurótól, a konstancaira pedig 17,99 eurótól kezdõdnek a bevezetõ jegyárak; jegyeket internetes foglalással lehet vásárolni. „Azt ajánlom az utasoknak, már ma foglaljanak jegyet, mert a legolcsóbb jegyeink hamar elkelnek\" – jelentette ki Bukarestben Tomasz Kulakowski, a társaság közép-európai kereskedelmi és marketingmenedzsere. Az ír társaság magabiztos bukaresti bejelentkezésének alátámasztásaképpen összehasonlító adatokat is közölt az Európai Légitársaságok Szövetségének adatai alapján. Eszerint a Ryanair átlagos jegyára 2006-ban 44 euró volt, míg a Tarom átlagosan 162 euróért bocsátotta áruba repülõjegyeit. Az árkülönbözetet a társaság az utazók kirablásának minõsítette közleményében. A közölt adatok szerint a Ryanair tavaly mintegy 50 millió utast szállított, míg a Tarom 1,3 milliót. Az ír társaság pontossági indexe és megbízhatósága is jobb, mint amit a Taromnál jelentenek. Míg a román nemzeti légitársaság ezer utasa közül átlagosan 12-nek tûnik el a csomagja, a Ryanairnél ez az arány egy ezrelék alatti. A sajtónak kiküldött promóciós anyagban a társaság azt ígéri, ha valaki olcsóbb repülõjegyet vásárol, mint amit a Ryanair ajánlott, a társaság a különbség kétszeresét fizeti ki az illetõnek. Az 1985-ben családi vállalkozásként alakult társaság igazi óriásnak számít mind a fapados, mind a nemzeti légitársaságok sorában. Míg a Tarom jelenleg 18 különbözõ típusú, többnyire kiöregedett repülõgépet tart üzemben, a Ryanair flottája 150 Boeing 737-esbõl áll, melyek átlagéletkora két év körüli. Nem véletlen egyébként, hogy az ír társaság a Taromhoz hasonlítja magát. Amint a honlapján közölt cégtörténetbõl kiderül, 1987-ben a román nemzeti társaságtól vásárolta elsõ három sugárhajtású repülõgépét (BAC1-11-eseket), amelyeket kezdetben a Tarom pilótáival, és technikai személyzetével mûködtetett.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).