Fotó: MTI
A Romgaz gázkitermelő vállalat is belépne a romániai lakossági szolgáltatók piacára, erről az állami vállalat tárgyalásokat folytat egy partnercéggel – közölte szerdán Adrian Volintiru, a Romgaz vezérigazgatója.
2020. július 15., 17:572020. július 15., 17:57
2020. július 15., 18:002020. július 15., 18:00
A nyilatkozat azt követően hangzott el, hogy egy nappal korábban Virgil Popescu román gazdasági miniszter egy televíziós nyilatkozatban kifejtette: csalódást jelent számára, hogy a Romgaz nem hajlandó belépni a lakossági szolgáltatók piacára, hanem megelégszik gáztermelőnek lenni. A miniszter szerint ezáltal piacot veszít, lakossági energiaszolgáltatóként erősíthetné pozícióját.
Volintiru az Agerpres hírügynökségnek elmondta:
A miniszterrel többször is beszéltek erről, a vállalatnak van egy szakértői csapata, amely ezzel a kérdéssel foglalkozik, és jelenleg tárgyalásokat folytatnak egy Románia déli részén működő céggel, hogy partnerségre lépjenek, s ezáltal a Romgaz is lakossági szolgáltatóvá váljon. Hozzátette: a múlt héten volt az első tárgyalás a konkrét projekt körvonalazásáról. Volintiru szerint
Virgil Popescu június végén szóvá tette, hogy a romániai gázszolgáltatók visszaélnek domináns piaci helyzetükkel és ismét felszólította őket, hogy a lakossági fogyasztói árat 15-20 százalékkal csökkentsék a júliusi árliberalizáció után. Romániában július 1-jétől liberalizálták a lakossági gáz árát, amelyet eddig az országos energiaár-szabályozó hatóság szabott meg a kormány döntései alapján.
Miközben a kormány és az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) arra buzdítja a lakosságot, hogy ne maradjanak passzívak, válasszák ki a számukra legmegfelelőbb árajánlatot és gázszolgáltatót.
A Romgaz részvényeinek 70 százalékát a román állam birtokolja. Tavaly a vállalatnak 5,085 milliárd lej árbevétele volt, ami 1,52 százalékos növekedést jelent 2018-hoz mérten, az adózott eredmény 1,089 milliárd lej volt, ami 276,55 millió lejjel kisebb az előző évihez képest.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
szóljon hozzá!