Fotó: Veres Nándor
Az Európai Tanács hétfőn jóváhagyta az Európai Bizottság javaslatát, amely szerint összesen 454,8 millió eurós támogatást nyújtanak a természeti katasztrófák által 2022-ben és 2023-ban okozott károk helyreállítására Romániának, Olaszországnak és Törökországnak.
2023. szeptember 18., 13:562023. szeptember 18., 13:56
Az Európai Tanács közleménye szerint a támogatást az EU 2023-as Szolidaritás Alapjából biztosítják. Romániának 33,9 millió euró értékű kártámogatást nyújtanak a 2022 folyamán fellépett súlyos és kiterjedt aszály miatt.
Olaszország 20,9 millió eurót kap a 2022-es, az ország középső részét érintő nagy áradások miatt. Törökországnak 400 millió eurós támogatást ítéltek meg a 2023 elején bekövetkezett, az ország déli részét sújtó földrengések miatt.
Az Európai Unió Szolidaritás Alapja lehetővé teszi, hogy jelentős természeti katasztrófák esetén az Unió pénzügyi támogatást nyújtson tagállamok, csatlakozás előtt álló országok vagy egyes régióik számára – emlékeztet az Agerpres.
A tavalyi aszálykárok enyhítésére több mint 280 millió lejt utalt augusztus 31-én a megyei mezőgazdasági igazgatóságok számlájára a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium.
Az ország 37 megyéjéből és a fővárosból származó adatok szerint elérte az 1,076 millió hektárt az aszály sújtotta termőföldek területe Romániában – tájékoztatott csütörtökön a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!