Új beszerzés. A Rheinmetall szerint a Szeben megyei üzem kulcsfontosságú lesz az Ukrajnában bevetett harcjárművek előkészítésében
Fotó: Rheinmetall/Facebook
Jóváhagyta a Versenytanács azt a tranzakciót, amely során a német Rheinmetall Landsysteme GmbH átveszi az Automecanica Mediaș Kft.-t és annak leányvállalatát, az Atelierele Speciale Autocamioane Mediaș-t.
2024. április 30., 14:572024. április 30., 14:57
A Szeben megyei üzem a Rheinmetall szerint kulcsszerepet fog játszani az Ukrajnában használt harcjárművek bevetésre való felkészítésében.
Az elemzést követően a Versenytanács megállapította, hogy
– áll az intézmény közleményében.
Mint arról beszámoltunk, februárban közölték, hogy a német fegyvergyártó 72,5 százalékos részesedést vásárolt a katonai járműveket és polgári tehergépjárműveket gyártó medgyesi székhelyű vállalatban.
„Az Automecanica Mediaș befogadása a Rheinmetall családba újabb fejezete a csoport közép-európai jelentétének megerősítését célzó stratégiánknak, ami hozzájárul az Európai Unió és a NATO védelmi kapacitásainak növeléséhez Európa keleti szárnyán” – mondta Armin Papperger, a Rheinmetall ügyvezető igazgatója.
A Rheinmetall arra számít, hogy középtávon a romániai vegyesvállalat éves árbevétele 100 millió euró körül lesz. A medgyesi üzemben fogják karbantartani és korszerűsíteni a román hadsereg légvédelmi rendszereinek az alvázát. Az Automecanica tavalyi pénzügyi eredményei még nem ismertek. 2022-ben a 115 főt foglalkoztató cég 378 millió lejes árbevétel mellett 63 millió lej adózás utáni nyereséget ért el.
A magyar olvasó számár a Rheinmetall neve ismerősen csenghet, hiszen
Emellett légvédelmi rendszereket is vásárol a cégtől.
Többségi tulajdont szerzett a medgyesi Automecanica Mediaș Kft-ben a német Rheinmetall.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!