Fotó: Pixabay
Tavaly 12,3 százalékkal, 33,1 milliárd euróra nőtt a román-német kétoldalú kereskedelmi forgalom volumene a 2020-as évhez mérten – közölte pénteken a román-német vegyes kereskedelmi és iparkamara (AHK Romania).
2022. február 18., 20:312022. február 18., 20:31
A Németországba irányuló román export ebből 14,8 milliárd eurót tett ki, ami 8,7 százalékos éves növekedést jelent. Románia ugyanakkor 18,3 milliárd euró értékben importált Németországból, ami 15,4 százalékos növekedés a 2020. évhez mérten. Közölték, hogy
Ebben a tekintetben nem történt változás az előző évekhez képest. Sebastian Metz, az AHK Romania vezérigazgatója elmondta, hogy az elmúlt húsz évben Románia egy egyszerű befektetői helyszínből innovációs célponttá vált, így a német vállalatok által Romániában megtermelt hozzáadott érték jelentősen nőtt. Rámutatott: egyre több német vállalat nyit Romániában kutatásfejlesztési központokat. Hozzátette,
2020-ban a román-német kétoldalú kereskedelmi forgalom volumene 10 százalékkal, 29,36 milliárd euróra csökkent, miután Németország 5,9 százalékkal kevesebbet, 15,8 milliárd euró értékben exportált Romániába. Ugyanakkor a Romániából érkező német behozatal 14,4 százalékkal, 13,5 milliárd euróra esett vissza.
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!