Hiánypótló. Lehetséges a csapatmunka akkor is, ha mindenki otthon marad
Fotó: Pixabay
A koronavírus-járvány miatt kihirdetett szükségállapot ideje alatt egyre többen végeznek otthonukból távmunkát, sok esetben csapatmunkában úgy, hogy nincsenek egy légtérben – nekik nyújt most ingyenes segítséget az erdélyi magyar fiatalok hiánypótló kezdeményezése.
2020. március 19., 13:002020. március 19., 13:00
Hiánypótló, az országban egyedi internetes felületet hozott létre néhány vállalkozó kedvű erdélyi magyar fiatal, akik a koronavírus terjedése miatt kihirdetett szükségállapotra reagálva ideiglenesen ingyenessé tették szolgáltatásukat.
A jelenleg fennálló helyzetben ugyanakkor az ilyen csatlakozási felületeknek még inkább felértékelődik a létjogosultsága, és olyan szervezetek számára is hasznossá válnak, amelyek amúgy közös helyiségben dolgoznak. Az új lehetőséget Fischer Ottó, a vállalkozás egyik megálmodója és technikai felelőse mutatta be a Krónikának.
„A platform létrehozásának ötlete egy évvel ezelőtt pattant ki a fejünkből Kiss Levente társammal, amikor hosszú keresés után nem találtunk olyan épkézláb oldalt a világhálón, amelynek a használata nem igényelné már alapból egy külön tanfolyam elvégzését. Ugyan több internetes honlapon is találtunk hasznos funkciókat, viszont egyik sem egyesítette ezeket, mindegyiknek voltak hiányosságai” – mesélt a kezdetekről a marosvásárhelyi fiatal, akitől azt is megtudtuk, hogy az országban ők az elsők, akik ennyire sokrétű távmunka-szolgáltatást hoztak létre.
Fischer Ottó: a felület lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra
Mint Fischer Ottó a Krónikának elmagyarázta,
Ennek segítségével ugyanis közös helyen lehet tárolni minden adatot a cégről, alkalmazottakról és a futó vagy a jövőben megvalósítandó projektekről. „Az illető felület ugyanakkor lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra, a határidők és tennivalók megszabására, valamint a munkaelosztás teljes áttekintésére is” – vázolta fel az új felület erősségeit az ötletgazda.
A fiatal erdélyi vállalkozó azt is megfogalmazta, kinek ajánlják a frissen piacra dobott kezelőfelület használatát. „Főként olyan jellegű munkafolyamatoknál hasznos, ahol fontos a kommunikáció, a csapatmunka és az azon belüli feladatmegszabás. A felület lehetővé teszi, hogy a munkatársak határidőre elvégezzék a megbízatásukat. A platform több helyen is értesíti őket, ha egy munkarészt nem végeztek el időben, és segíti őket abban is, hogy milyen további teendőket kell elvégezniük az adott munkanapon. Az olyan cégeknek, amelyeknek az aktivitásuk legfőképpen online zajlik, különösen ajánlott” – mutatott rá a felület hasznosságára a honlap fejlesztője.
A jelenlegi helyzetre való tekintettel a Prisma Platform is támogatni próbálja a különböző vállalkozásokat. Így azok, akik a következő időszakban iratkoznak fel az oldalra, ingyenesen használhatják a felület nyújtotta lehetőségeket. „Nagyon sok cég kényszerül most otthoni munkára, amely nagyban megnehezíti az alkalmazottak közötti kommunikációt. Mi ebben próbálunk most nekik segíteni az ingyenességgel, így a mindennapi teendőiket problémamentesen elvégezhetik a következő hetekben is” – közölte a felület társalapítója.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!