Hiánypótló. Lehetséges a csapatmunka akkor is, ha mindenki otthon marad
Fotó: Pixabay
A koronavírus-járvány miatt kihirdetett szükségállapot ideje alatt egyre többen végeznek otthonukból távmunkát, sok esetben csapatmunkában úgy, hogy nincsenek egy légtérben – nekik nyújt most ingyenes segítséget az erdélyi magyar fiatalok hiánypótló kezdeményezése.
2020. március 19., 13:002020. március 19., 13:00
Hiánypótló, az országban egyedi internetes felületet hozott létre néhány vállalkozó kedvű erdélyi magyar fiatal, akik a koronavírus terjedése miatt kihirdetett szükségállapotra reagálva ideiglenesen ingyenessé tették szolgáltatásukat.
A jelenleg fennálló helyzetben ugyanakkor az ilyen csatlakozási felületeknek még inkább felértékelődik a létjogosultsága, és olyan szervezetek számára is hasznossá válnak, amelyek amúgy közös helyiségben dolgoznak. Az új lehetőséget Fischer Ottó, a vállalkozás egyik megálmodója és technikai felelőse mutatta be a Krónikának.
„A platform létrehozásának ötlete egy évvel ezelőtt pattant ki a fejünkből Kiss Levente társammal, amikor hosszú keresés után nem találtunk olyan épkézláb oldalt a világhálón, amelynek a használata nem igényelné már alapból egy külön tanfolyam elvégzését. Ugyan több internetes honlapon is találtunk hasznos funkciókat, viszont egyik sem egyesítette ezeket, mindegyiknek voltak hiányosságai” – mesélt a kezdetekről a marosvásárhelyi fiatal, akitől azt is megtudtuk, hogy az országban ők az elsők, akik ennyire sokrétű távmunka-szolgáltatást hoztak létre.
Fischer Ottó: a felület lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra
Mint Fischer Ottó a Krónikának elmagyarázta,
Ennek segítségével ugyanis közös helyen lehet tárolni minden adatot a cégről, alkalmazottakról és a futó vagy a jövőben megvalósítandó projektekről. „Az illető felület ugyanakkor lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra, a határidők és tennivalók megszabására, valamint a munkaelosztás teljes áttekintésére is” – vázolta fel az új felület erősségeit az ötletgazda.
A fiatal erdélyi vállalkozó azt is megfogalmazta, kinek ajánlják a frissen piacra dobott kezelőfelület használatát. „Főként olyan jellegű munkafolyamatoknál hasznos, ahol fontos a kommunikáció, a csapatmunka és az azon belüli feladatmegszabás. A felület lehetővé teszi, hogy a munkatársak határidőre elvégezzék a megbízatásukat. A platform több helyen is értesíti őket, ha egy munkarészt nem végeztek el időben, és segíti őket abban is, hogy milyen további teendőket kell elvégezniük az adott munkanapon. Az olyan cégeknek, amelyeknek az aktivitásuk legfőképpen online zajlik, különösen ajánlott” – mutatott rá a felület hasznosságára a honlap fejlesztője.
A jelenlegi helyzetre való tekintettel a Prisma Platform is támogatni próbálja a különböző vállalkozásokat. Így azok, akik a következő időszakban iratkoznak fel az oldalra, ingyenesen használhatják a felület nyújtotta lehetőségeket. „Nagyon sok cég kényszerül most otthoni munkára, amely nagyban megnehezíti az alkalmazottak közötti kommunikációt. Mi ebben próbálunk most nekik segíteni az ingyenességgel, így a mindennapi teendőiket problémamentesen elvégezhetik a következő hetekben is” – közölte a felület társalapítója.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!