Hiánypótló. Lehetséges a csapatmunka akkor is, ha mindenki otthon marad
Fotó: Pixabay
A koronavírus-járvány miatt kihirdetett szükségállapot ideje alatt egyre többen végeznek otthonukból távmunkát, sok esetben csapatmunkában úgy, hogy nincsenek egy légtérben – nekik nyújt most ingyenes segítséget az erdélyi magyar fiatalok hiánypótló kezdeményezése.
2020. március 19., 13:002020. március 19., 13:00
Hiánypótló, az országban egyedi internetes felületet hozott létre néhány vállalkozó kedvű erdélyi magyar fiatal, akik a koronavírus terjedése miatt kihirdetett szükségállapotra reagálva ideiglenesen ingyenessé tették szolgáltatásukat.
A jelenleg fennálló helyzetben ugyanakkor az ilyen csatlakozási felületeknek még inkább felértékelődik a létjogosultsága, és olyan szervezetek számára is hasznossá válnak, amelyek amúgy közös helyiségben dolgoznak. Az új lehetőséget Fischer Ottó, a vállalkozás egyik megálmodója és technikai felelőse mutatta be a Krónikának.
„A platform létrehozásának ötlete egy évvel ezelőtt pattant ki a fejünkből Kiss Levente társammal, amikor hosszú keresés után nem találtunk olyan épkézláb oldalt a világhálón, amelynek a használata nem igényelné már alapból egy külön tanfolyam elvégzését. Ugyan több internetes honlapon is találtunk hasznos funkciókat, viszont egyik sem egyesítette ezeket, mindegyiknek voltak hiányosságai” – mesélt a kezdetekről a marosvásárhelyi fiatal, akitől azt is megtudtuk, hogy az országban ők az elsők, akik ennyire sokrétű távmunka-szolgáltatást hoztak létre.
Fischer Ottó: a felület lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra
Mint Fischer Ottó a Krónikának elmagyarázta,
Ennek segítségével ugyanis közös helyen lehet tárolni minden adatot a cégről, alkalmazottakról és a futó vagy a jövőben megvalósítandó projektekről. „Az illető felület ugyanakkor lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra, a határidők és tennivalók megszabására, valamint a munkaelosztás teljes áttekintésére is” – vázolta fel az új felület erősségeit az ötletgazda.
A fiatal erdélyi vállalkozó azt is megfogalmazta, kinek ajánlják a frissen piacra dobott kezelőfelület használatát. „Főként olyan jellegű munkafolyamatoknál hasznos, ahol fontos a kommunikáció, a csapatmunka és az azon belüli feladatmegszabás. A felület lehetővé teszi, hogy a munkatársak határidőre elvégezzék a megbízatásukat. A platform több helyen is értesíti őket, ha egy munkarészt nem végeztek el időben, és segíti őket abban is, hogy milyen további teendőket kell elvégezniük az adott munkanapon. Az olyan cégeknek, amelyeknek az aktivitásuk legfőképpen online zajlik, különösen ajánlott” – mutatott rá a felület hasznosságára a honlap fejlesztője.
A jelenlegi helyzetre való tekintettel a Prisma Platform is támogatni próbálja a különböző vállalkozásokat. Így azok, akik a következő időszakban iratkoznak fel az oldalra, ingyenesen használhatják a felület nyújtotta lehetőségeket. „Nagyon sok cég kényszerül most otthoni munkára, amely nagyban megnehezíti az alkalmazottak közötti kommunikációt. Mi ebben próbálunk most nekik segíteni az ingyenességgel, így a mindennapi teendőiket problémamentesen elvégezhetik a következő hetekben is” – közölte a felület társalapítója.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!