Fotó: Barabás Ákos
A tavalyi év utolsó három hónapjában világszerte több mint 385 millió okostelefont adtak el. Az eladásokat az Apple, a Samsung, a Xiaomi, az Oppo és a Huawei márkák vezetik.
2021. január 28., 21:112021. január 28., 21:11
A mobiltelefongyártók közül
Második helyen a Samsung végzett több mint 74 millió telefonnal, míg a Huawei megszenvedte az Egyesült Államok által bevezetett szankciókat, így eladásaik visszaestek 42 százalékkal, azaz „csak” 32 millió készüléket adtak el.
Az utolsó negyedévben 385 millió okostelefont adtak el, melyeknek 23,4 százaléka iPhone, 19,1 százaléka pedig Samsung volt. A Xiaomi és az Oppo szerezte meg a harmadik és a negyedik helyet, a Huawei pedig lecsúszott a lista ötödik helyére, piaci részesedése egy év alatt közel 7 százalékot csökkent (8,4 százalék volt az egy évvel ezelőtti 15,2 százalékhoz képest).
A Hotnews hírportál cikke szerint – mely az IDC (International Data Corporation) adatait dolgozta fel – az okostelefonok több okból is jól fogytak 2020 utolsó negyedévében.
A belépő és a középkategóriás modellek nagyon jól fogytak, illetve az 5G-s modellek is vonzók voltak a vásárlók számára.
Ha a teljes 2020-as évet nézzük, akkor a Samsung volt a listavezető 266 millió eladott telefonnal, az Apple pedig 206 millió iPhone-t adott el. A Huawei 189 millió, a Xiaomi 147 millió, a Vivo pedig 111 millió készüléket értékesített. 2019-hez képest a Samsung eladásai 10, az Apple eladásai 8, a Xiaomi eladásai 17, a Huawei eladásai pedig 22 százalékkal csökkentek.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!