Fotó: 123RF
Az egységes európai fizetőeszköz 0,5 százalékkal 1,0751 dollárra, az elmúlt egy hónap legalacsonyabb szintjére gyengült hétfőn, miután Emmanuel Macron és Olaf Scholz német kancellár pártját legyőzték a vasárnapi európai parlamenti választásokon, Franciaország elnöke pedig előrehozott választásokat sürgetett.
2024. június 10., 11:392024. június 10., 11:39
Az európai politikai aggodalmak súlyosbodása valószínűleg további nyomást gyakorol majd az euróra, miután Franciaország és Németország vezetői vereséget szenvedtek az európai parlamenti választásokon – vélik a Bloomberg által megkérdezett elemzők, akiket az Agerpres hírügynökség idézett. Úgy gondolják,
miközben az euró már amúgy is nyomás alatt volt, miután az amerikai munkaadók vártnál jobb áprilisi munkahelyteremtési eredményei a dollár felértékelődéséhez vezettek.
Az elemzők főként a francia gazdasági kilátásokra gyakorolt lehetséges hatásokra fognak összpontosítani, amennyiben „Macron azon képességét, hogy a parlamenten törvényeket vigyen át, megnehezíti a szélsőjobboldali pártok hatalmának megszilárdulása a következő választásokon”.
Valentin Marinov, a Credit Agricole elemzője szerint ugyanakkor a befektetők megkérdőjelezhetik Európa elszántságát a nagyobb fiskális és pénzügyi integráció felé tett lépésekre.
– fogalmazott Valentin Marinov.
A hírügynökség emlékeztet, a közelmúltban a befektetési alapok 2023 augusztusa óta először fogadtak bullish álláspontot az euróval szemben.
Az emelkedő vagy bullish trend az árfolyamok egy adott időszakon keresztüli tartós felfelé irányuló mozgását jelenti. Ezt a trendet bikapiacnak is nevezik, és az optimizmus, a magabiztosság érzése jellemzi, valamint az, hogy a kereslet nyomása meghaladja a kínálatét, így az árak emelkedő piaci trendet alakítanak ki. Forrás: Admiralmarkets.com
A közös valuta az áprilisi mélyponthoz képest mintegy 3 százalékkal erősödött az Európai Központi Bank várható kamatcsökkentési döntése előtt. Az EKB részéről a monetáris politika jövőbeli irányára vonatkozó jelzések hiánya azonban
– vélik a Morgan Stanley elemzői.
Most azonban a kereskedőknek a politikai bizonytalanságokat is figyelembe kell venniük. Alvin Tan, az RBC Capital Markets szingapúri elemzője szerint az euró a harmadik negyedévben akár 1,05 dollárig is csökkenhet. „A politikai kockázatok ismét növekednek az euróra nézve” – közölte Alvin Tan.
Köszönöm, az Olasz Testvérek az első párt maradt, túllépve az olasz parlamenti választások eredményét – jegyezte be közösségi oldalán Giorgia Meloni kormányfő, az Olasz Testvérek (FdI) elnöke hétfőre virradóra.
Az új összetételű Európai Parlament (EP) képviselőhelyeire vonatkozó frissített mandátumbecslés szerint az Európai Néppárt (EPP) 189 képviselői hellyel rendelkezik majd a 2024-2029-es törvénykezési időszakban – tájékoztatott az uniós parlament
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
szóljon hozzá!