Fotó: Cora Románia/Facebook
Év végéig befejeződik a romániai Cora-üzletek integrációja az új tulajdonos, a Carrefour hálózatába. A francia cégóriás összesen 10 nagyáruházat és 9 kisebb üzletet vett át a belga társaság romániai leányvállalatától.
2024. január 31., 16:152024. január 31., 16:15
2024. január 31., 16:232024. január 31., 16:23
Internetes reklámkampányban hirdeti a francia kézben levő Carrefour üzletlánc, hogy átveszi a Cora romániai leányvállalatának tíz nagyáruházát és kilenc kisebb üzletét. A Román Versenyhivatal 2023 októberének végén hagyta jóvá a két multinacionális cég között született adás-vételi tranzakciót. Az osztrák-német tulajdonú Billa üzletlánc távozása után a belga Louis Delhaize-csoport kezében levő Cora hipermarket-hálózat is elhagyja a romániai piacot.
Áraik jóval magasabbak voltak a piacvezető német Kaufland és Lidl áraihoz képest, másrészt a cég által a romániai piacon elsők között bevezetett, személyzet nélküli, automata pénztárak nem nyerték el a vásárlók tetszését. Más áruházaktól eltérően a Cora üzletei szinte kongtak az ürességtől, a vásárlók átpártoltak a konkurenciához.
Saját brandje alapján a Carrefour országszerte elkezdte átalakítani a felvásárolt Cora-üzleteket. Az új hipermarketek átvételével az ország 117 településén immár 430 nagyáruházat és kisebb üzleteket fog működtetni a francia óriáscég.
A francia tulajdonú multinacionális vállalat azt ígéri, hogy 2024 végéig valamennyi egykori Cora-üzlet integrálódik a cég portfóliójába.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!