Nehogy túl nagyra nőjön. Csak a Versenytanács feltételeinek teljesítése után vásárolhatja meg a Mega Image boltokat üzemeltető Ahold Delhaize a Profi romániai üzletláncát
Fotó: Mega-image.ro
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van, például Bukarestben, Kolozsváron, Temesváron – jelentette ki Bogdan Chirițoiu egy szombaton Sinaián rendezett konferencián. A Versenytanács elnöke ugyanakkor aláhúzta: az általa vezetett hatóság nem fog beavatkozni azokon a vidékeken, ahol csak Profi üzletek vannak.
2024. október 20., 11:042024. október 20., 11:04
A bejelentésre azt követően került sor, hogy a Versenytanács
„A Mega Image azt a javaslatot tette nekünk, hogy a megvásárolni kívánt üzletek egy részét eladják. Tehát ahol átfedések vannak a Profi és a Mega Image között (olyan települések, ahol Mega Image és Profi üzletek is vannak – szerk. megj.), olyan területek, ahol túl sok Mega Image üzlet maradna a tranzakció nyomán, azokon a területeken arra fogjuk kérni őket, hogy adják el néhány üzletüket. Ezeket más üzletláncok veszik majd át, amelyek így tudnak fejlődni, hogy maradjon elég sokszínűség” – magyarázta Bogdan Chirițoiu.
„A Profi nagyjából az egész országban jelen van, a Mega Image pedig csak néhány városban, Bukarestben, Kolozsváron, Temesváron, néhány városban. Mi ezeket a vidékeket nézzük, ahol van Profi és Mega Image is. Megkérjük őket, hogy adjanak el néhányat ezekből az üzletekből, 100 üzlet alatt gondolkodunk. Nem azokon a területeken fogunk beavatkozni, ahol csak a Profi hálózat van, hanem azokon a területeken, ahol van Mega Image és Profi, és ha ezeket összeadjuk, akkor túl sok boltjuk lenne” – fejtette ki a Versenytanács elnöke.
Amint arról beszámoltunk, éppen egy éve jelentették be, hogy felvásárolja a Profi romániai üzletláncát üzemeltető Profi Rom Food vállalatot az Ahold Delhaize, a globális élelmiszer-kiskereskedelmi piac egyik legnagyobb szereplője, amely jelenleg 19 márkát birtokol világszerte, köztük a Mega Image-t. A tranzakció az illetékes versenyhatóságok jóváhagyásától függ, és akkor úgy becsülték, hogy várhatóan 2024 folyamán zárul le.
Az Ahold Delhaize a világ egyik legnagyobb kiskereskedelmi cége. A vállalat 414 ezer embernek ad munkát, és 7659 üzlete van Európában, az Amerikai Egyesült Államokban és Indonéziában. Tavaly októberben a Mega Image-nak 969 üzlete volt Romániában, a Profinak pedig 1650.
A romániai élelmiszer-kiskereskedelmet a multinacionális vállalatok uralják, a tíz legnagyobb lánc mindegyike külföldi tulajdonban van.
Felvásárolja a Profi romániai üzletláncát üzemeltető Profi Rom Food vállalatot az Ahold Delhaize, a globális élelmiszer-kiskereskedelmi piac egyik legnagyobb szereplője, amely jelenleg 19 márkát birtokol világszerte, köztük a Mega Image-t.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!