Gondolt-e Ön valaha arra, hogy vissza nem térítendő támogatást hívjon le saját tervei megvalósítására? Talán már indulásból lemondott erről a tervről azzal az indokkal, hogy ez lehetetlen dolog?
2022. április 07., 10:532022. április 07., 10:53
Az alábbiakban bemutatjuk egy innovatív jellegű befektetés sikertörténetét „CEBAR – Circular Economy based Biochar Activation in Romania” címmel. A terv eredményes kivitelezését a marosvásárhelyi CEPU vállalat (Centrul de Elaborare Proiecte Unionale Tg. Mureș) pályázatíró/szaktanácsadó közössége közreműködésével sikerült megvalósítani.
munka, melynek szerves része a kockázatok bevállalása a felek részéről, egymás biztatása és támogatása lépésről lépésre, alkalmazkodás az elvárásokhoz, a pályázó életképes és innovatív ötlete, valamint a pályázatíró/szaktanácsadó cég tapasztalata a támogatások lehívása terén.
A környezetvédő pályázatok egyik értékes ágazata a Norvég Alap vissza nem térítendő támogatása a kis-, közép- és nagyvállalkozások részére. A farkaslakai Explokom GK Srl is ebben a támogatásban részesült, a CEPU proaktív tevékenysége eredményeként.
Érdemes megemlíteni azt is, hogy eredetileg egy más típusú támogatás lehívására készültünk, de többszöri egyeztetés és tanácskozás után annyira kikristályosodott az Explokom GK valódi célja, hogy szakembereink a norvég Business Development, Innovation and SME’s programot találták a legmegfelelőbbnek. E támogatási rendszer tulajdonképpen meglévő vagy új, innovatív tevékenységek létrehozását/fejlesztését támogatja.
Az együttműködés során fontos volt teljes összhangot kialakítani a pályázati kiírások és a pályázó cég tervei/ötletei között. Holisztikus és integratív alátámasztással, a pályázatban hangsúlyt fektettünk az Explokom GK üzleti, képességi és stratégiai igényeire.
A 2020-as év tavaszán kezdődött valójában a kitartó munka, melynek eredményeként 2020 szeptemberében a pályázatot sikeresen befejeztük. A 2021-es év tavasz-nyár időszakában pályázatunk nyertes minősítést kapott az innovációs zöldenergia ágazatban:
Íme, hogyan vélekedik az együttműködésünkről és a sikeres pályázatról Kovács Géza úr, az Explokom GK vezetője:
„A CEPU pályázatíró céget választottam, ugyanis érdemesnek véltem a velük való együttműködést. Ők hamarabb észlelték vállalkozásunk sikeres esélyeit, mint mi magunk. Sikeres munka volt, ez látszik az eredményeken is, az együttműködés pedig rugalmas, kompakt tevékenység volt, ugyanis a szaktanácsadó csapat teljes mértékben feldolgozta a tőlünk kapott összes információt, és kellő szaktudása révén egy sikeres és implementálható (kivitelezhető) üzleti tervet alkotott.”
Nem könnyű ebben az ágazatban a pontos szaktanácsadás. Ahhoz, hogy a legjobb és a legmegfelelőbb megoldásokat megtaláljuk, folyamatos fejlődésre és a változásokhoz gyors alkalmazkodásra van szükség. Gyakran akadályt jelentenek a pályázati kiírások nem teljesen átlátható feltételei is.
Ettől eltekintve, a vissza nem térítendő támogatások, származzanak azok európai, állami vagy akár norvég alapokból, mindig is fontos tényezők voltak és lesznek a romániai vállalkozók számára, annak ellenérel hogy sokan még kritikával illetik őket és bizalmatlanok irányukban. Örvendetes, hogy az utóbbi 10-12 évben, ezeknek a támogatásoknak köszönhetően sok vállalkozás/egyesület sikeresen elindult a fejlődés útján, ugyanis számukra ez a továbblépés bizonyára nem járt volna sikerrel ezen támogatások nélkül.
Nagyon fontos dolog az, hogy a pályázni szándékozó vállalkozások olyan támogatási programot válasszanak ki, amely megfelel saját ötleteiknek és preferenciájuknak, és ne fordítva. Ez a szaktanácsadó csapat feladata: szinkronizálni a pályázati kiírásokat a sikeres nyerési esélyekkel!
Visszatérve a mi sikeres pályázatunkhoz, örömmel tesszük fel e fontos beruházást a nyertes pályázataink listájához, bizonyítva ezzel azt, hogy lehetséges sikeresen lehívni vissza nem térítendő támogatásokat olyan esetekben, ahol van egy komolyan körvonalazódott és életképes üzleti terv, akarat és egy szakképzett pályázatírói csapat.
ahol pontos választ kaphat kérdéseire: melyik támogatási programnak mik a előnyei/hátrányai valamint melyik a legmegfelelőbb pályázati kiírás az Ön vállalkozása részére?
Honlapunkon talál információkat a támogatások lehetőségeiről és szakembereink rendelkezésére állnak személyre szabott szaktanácsadással. Ugyanitt megtalálhatóak ügyfeleink véleményei és tapasztalatai a közös munkánkkal kapcsolatban is.
Kezdve az ingyenes pályázóképességi felméréstől a pályázat megírásáig/benyújtásáig, s nem utolsó sorban az implementálás végéig Ön mellett vagyunk és támogatjuk céljai elérésében.
Sok sikert minden vállalkozás számára… és minél több nyertes pályázatot kíván a CEPU munkaközössége!
(x)
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!