Az ajánló szerint az Erdély szívében fekvő Brassó egy mesebeli város középkori bájjal
Fotó: Visual Manufactory/Brassói Magyar Napok
Brassó is szerepel azoknak a városoknak a listáján, amely a Luton repülőtér honlapja által 2025-re ajánlott 10 legjobb nyaralási célpont között szerepel.
2025. február 04., 09:082025. február 04., 09:08
„Az Erdély szívében fekvő Brassó egy mesebeli város középkori bájjal” – írják a britek, és azt ajánlják a turistáknak, hogy látogassák meg Drakula kastélyát is. Ami tény, hogy nem a Cenk alatti városban található, de a Drakulával összefüggésbe hozott és a kultuszát meglovagoló törcsvári kastély valóban nincs messze.
„Fedezze fel a macskaköves utcákat, látogasson el a legendás Drakula-kastélyba, és élvezze a lenyűgöző hegyvidéki tájat. Az ide vezető utazás a történelem és a szabadtéri kalandok egyedülálló keverékét kínálja. Egész évben tökéletes helyszín, mivel a táj drasztikusan változik az évszakok során, így az évszaktól függetlenül gyönyörű látványt nyújt!” – áll a figyelemfelkeltő ajánlóban.
Európai uniós forrásokból tervezi helyreállítani a Cenk alatti város ikonikus műemlék épületének udvarát a brassói önkormányzat. A Fekete templom Románia legnagyobb istenháza.
Amelyből ugyanakkor azt is megtudhatjuk, hogy a London egyik fapados légikikötőjének számító Lutonból a repülőút London Brassóba 3 órát és 20 percet vesz igénybe, és az ajánlás szerint a nyaralóknak legalább 3–4 napot kellene eltölteniük a Cenk alatti városban.
ezen az útvonalon összesen heti öt járat közlekedik majd: hétfőn, szerdán, csütörtökön, pénteken és vasárnap.
A lutoni légikikötő toplistája amúgy Brassón kívül olyan célpontokat ajánl még, mint Glasgow, Párma, Tbiliszi, Mallorca, Dublin, Amszterdam, Varsó, Alicante, Lisszabon és Madeira.
A brassói Románia egyetlen állatkertje, ahol oroszlánfókák, fókák és pingvinek élnek.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
szóljon hozzá!