Fotó: Barabás Ákos
Több mint százötven standon, sátorban, pulton kínálják majd termékeiket a vállalkozások a csütörtöktől vasárnapig tartó 24. Őszi Vásáron, Székelyudvarhelyen.
2016. szeptember 28., 19:402016. szeptember 28., 19:40
„A nemzetközi kiállítás és vásár huszonnégy évvel ezelőtt azzal a céllal jött létre, hogy fellendítse Udvarhelyszék gazdasági életét” – idézte fel a beharangozó sajtótájékoztatón Orosz-Pál Levente főszervező. Újdonságként pedig bejelentette egy tizenöt főből álló lengyelországi küldöttség érkezését, melynek tagjai a meghívott magyarországi vállalkozókkal együtt megosztják tapasztalataikat az üzleti szféra helyi képviselőivel, de a találkozó együttműködési lehetőségeket is jelent a résztvevőknek.
„Ezek az ünnepek arra jók, hogy felmérjük helyzetünket, és innen induljunk tovább. A régióban csak együttműködéssel lehet továbbfejlődni” – vélekedett Orbán Árpád alpolgármester. Hozzátette, hogy a rendezvénytől ezúttal is jó hangulatot és gyümölcsöző gazdasági kapcsolatokat várnak. Bíró Barna Botond, a Hargita Megyei Tanács alelnöke szerint a rendezvénysorozat méltán nevezhető a Székelyföld legrangosabb gazdasági eseményének, ezért a megyei tanács felelőssége, kötelessége, sőt hivatása, hogy támogassa azt. Barabás Csaba, a Hargita Megyei Fejlesztési Ügynökség vezetője az Őszi Vásárt méltatva emlékeztetett, nem sok, húsz évnél régebbi sikeres rendezvény létezik térségükben. A megyei tanács standjánál ebben az évben a fiataloké a főszerep – tette hozzá.
A rendezvénysorozatot csütörtökön 11 órakor nyitják meg a városi sportcsarnok előtti téren, majd 14 órakor a városháza Szent István termében üzleti konferenciára és pályázati kerekasztal-beszélgetésre várják az érdeklődőket. A Szent István teremben, valamint az esketőteremben 17 órától lehetőség nyílik a B2B találkozóra, ahol a helyi vállalkozók lengyelországi és magyarországi üzletemberekkel ismerkedhetnek.
A városi sportcsarnokban pénteken 10 órától vasárnap 18 óráig közel húsz kiállító termékeit tekinthetik meg a vásárlátogatók. A csarnok mellett idén is személygépkocsikat, illetve autós kellékeket állítanak ki. A minifocipályán pénteken 12 órakor megnyitják a hetedik Székely Termékek Fesztiválját ötven résztvevővel, 16 órakor pedig a nyolcadik Borfesztivál startol. Szombaton és vasárnap rajzfilmvetítések, népzenei rendezvények, vetélkedők, mese- és viccmondó verseny, valamint fúvószenekari találkozó várja a látogatókat. Ugyanakkor pénteken a Koszika & The Hotshots, valamint Szabó Előd és a Titán zenekar lép színpadra, szombaton pedig a No Sugar, valamint a Titanic együttes biztosítja a jó hangulatot. Az idei Őszi Vásár fővédnöke Zsigmond Barna Pál, Magyarország csíkszeredai főkonzulátusának vezetője, védnöke pedig Vass Dénes helyi vállalkozó.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!