Fotó: gov.ro
Nicolae Ciucă miniszterelnök kijelentette pénteken, hogy Románia nagyon érdekelt a Dél-Koreával való együttműködés megerősítésében a zöldenergia és a digitális technológiák területén, és ösztönzi az ezekben az ágazatokban történő beruházásokat, valamint a két ország kis- és középvállalkozásai közötti kapcsolatok szorosabbra fűzését.
2022. december 23., 12:062022. december 23., 12:06
Ciucă a képviselőház elnökével, Marcel Ciolacuval és több miniszterrel, illetve parlamenti képviselővel tesz hivatalos látogatást Dél-Koreában.
A kormány tájékoztatása szerint a román kormányfő pénteken részt vett dél-koreai hivatali kollégájával, Han Dokszuval együtt egy román-dél-koreai üzleti konferencián, amelyen kifejtette,
Kifejtette, Románia nyitott arra, hogy elősegítse a beruházásokat a dél-koreai vállalatok számára, és nagyon érdekelt a zöldenergia és a digitális technológiák terén folytatott együttműködés, valamint a két ország kis- és középvállalatai közötti kapcsolatok megerősítésében.
Úgy vélekedett, az energiabiztonság növekvő globális jelentőségére való tekintettel a két országnak elő kell mozdítania az atomenergiáról folytatott tárgyalásokat. „A román fél támogatja a kisméretű moduláris reaktorok beszerzési láncának fejlesztését, valamint a technológiai innovációt a polgári nukleáris ágazatban” – jelentette ki Ciucă.
A találkozó során Ciucă arra ösztönözte a dél-koreai vállalatokat, hogy fektessenek be a Modernizációs Alap és a PNRR kulcsfontosságú programjai által célzott területeken, nevezetesen a megújuló energiával kapcsolatos projektekbe.
A miniszterelnök bemutatta azokat az előnyöket, amelyeket a román gazdaság kínál a befektetőknek. Kifejtette, hogy Románia számos befektetési lehetőséget kínál, mivel az Európai Unió egyik legdinamikusabb és legversenyképesebb gazdasága, és földrajzi elhelyezkedése révén kapuként szolgálhat az európai egységes piacra, a Balkánra, illetve a Keleti Szomszédságba – közölte az Agerpres.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
szóljon hozzá!