Sok magyarországi ítéli meg úgy, hogy megéri romániai boltokban vásárolni
Fotó: Rostás Szabolcs
Schengen következménye, hogy márciustól buszokkal hozzák a magyarországiakat Romániába vásárolni, céget alapítanak a bevásárlóturizmusra. A romániai vásárlás iránt a jelek szerint sokan érdeklődnek.
2025. február 12., 16:442025. február 12., 16:44
2025. február 12., 16:482025. február 12., 16:48
A romániai árakról, az itteni vásárlás népszerűségéről szóló hírek időről időre felütik a fejüket a magyarországi nyilvános térben, jóllehet egyáltalán nem biztos, hogy Románia boltjaiban jobban megéri vásárolni – írta a Világgazdaság.
A nagy áruházláncok romániai boltjait a kilátások szerint tömegesen fogják látogatni a magyarországi vásárlók
Fotó: Lidl Románia/Facebook
A kedvező romániai bevásárlóturizmus híre időről időre téma a magyarországi nyilvánosságban. Most az adott új lendületet, hogy a román állam (és Bulgária is) 2025. január 1-jétől teljes jogú tagja lett a schengeni övezetnek, ezzel pedig megszűnt a személyellenőrzés a belső szárazföldi határokon.
Az EU magyar elnöksége alatt született döntés kétségkívül történelmi, a másodlagos hatásai pedig szinte azonnal legyűrűztek a mindennapok szintjére.
Ugyanakkor a romániai boltok is „közelebb” kerültek a magyar vásárlókhoz, akiknek az érdeklődését az is fokozza, hogy az elmúlt hónapokban ismét felgyorsult a magyar infláció, azon belül is az élelmiszerárak emelkedése.
Élelmiszert is sok kelet-magyarországi vásárló venne meg inkább romániai boltokban
Fotó: Auchan/Facebook
A lap utánanézett az áraknak, és arra a következtetésre jut, hogy Romániában bevásárolni Magyarország helyett egyáltalán nem biztos, hogy megéri. Az élelmiszereknél jelentős eltérés nem tapasztalható a magyarországi és a romániai árak között: a húsáruk, húskészítmények, a tejtermékek hasonló árban mozognak. Tehát eleve a polci árakon nem lehet túl sokat spórolni, de ha még ehhez hozzászámítják a lej váltási költségét, az útdíjakat, az üzemanyagköltséget, a rááldozott félnapi időt, akkor nehezen tűnik kifizetődőnek Romániába átjárni bevásárolni – hacsak nem az eleve ingázókról van szó. Egy ígéret szerint
Egyelőre kilencszemélyes kisbuszokkal indul a szolgáltatás debreceni és nyíregyházi indulással. A Világgazdaság felvette a kapcsolatot a hirdetést közzétevő magánszeméllyel, a privát Facebook-csoportban kiderült, a csoport február 6-án jött létre, és mostanra mintegy 700-an csatlakoztak hozzá.
amely alapján aztán mindenki tájékozódhat az árakról. Eredetileg úgy volt, hogy a járatok minden hétvégén szombaton és vasárnap indulnak, de közben igény mutatkozik hétköznapi járatokra is. A tervek szerint a kisbuszok reggel 7 órakor indulnak majd, és kora délután, 14 órakor érkeznek vissza. A vállalkozás azt állítja, hogy „minden debreceni és nyíregyházi lakost háztól házig szállít”, amiből az is következik, hogy a más településekről érdeklődőknek meg kell oldaniuk, hogy Nyíregyházáról vagy Debrecenből hazajussanak.
Kaufland, Lidl, Penny, Carrefour, Leroy Merlin, Hornbach, Dedeman.
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilométereken át sorakoztak a kamionok, most akadálytalanul haladhatnak át a járművek. A schengeni tagsággal a fuvarozók egyik rémálma is véget ért – legalábbis egy időre.
Romániában terjeszkedik a Munch magyar fejlesztésű élelmiszermentő platform: februártól a bukaresti alapítású Bonapp a Munch leányvállalataként folytatja a működését – közölte a Munch az MTI-vel kedden.
Két egyenlő részletben összesen 800 lej támogatást kapnak idén a kisnyugdíjasok – értesült az Agerpres hírügynökség a koalíciós pártok vezetőinek szerdai ülésén született döntésről.
A kormány által megvitatatott legutóbbi forgatókönyv szerint a földgáz és az áram esetében is maradhat a jelenlegi árkorlátozás, azonban nem azonos ideig.
Románia a napi 25 millió köbméter saját termelésű földgázzal és a tárolókból származó napi 20 köbméter körüli mennyiséggel fogja átvészelni a telet – jelentette ki kedden az energiaügyi miniszter.
Újra árat emelt kedden töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a második drágítás volt februárban, miután januárban hét áremelést és két árcsökkentést hajtott végre.
A munkahelyen szerezhetnek szakképesítést a 30 éves korukat még be nem töltött fiatalok a munkaügyi minisztérium országos inasprogramja keretében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany kedden 450,2987 lejt ér, 0,8966 lejjel (0,19 százalékkal) többet, mint hétfőn (449,4021 lej). Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
Sofőrök millióinak kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk, ha a kormány valóban kivet egy új típusú adót a szennyező járművekre. Márpedig nagyon kevés a valószínűsége, hogy ne lépjék meg.
Sajnálatát fejezte ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, amiért Donald Trump amerikai elnök 25 százalékos vámot jelentett be minden, az Egyesült Államokba érkező acél- és alumíniumtermékre.
Idén januárban 10,4 százalékkal kevesebb új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint a tavalyi első hónapban; a 100 százalékban elektromos autók szegmensében 28,4 százalékos csökkenést jegyeztek.
szóljon hozzá!![Hozzászólások](https://kronikaonline.ro/template/kronika_new/images/dropdown.svg)