Fotó: Ejobs.ro
A Kingfisher plc csoporthoz tartozó Brico Depôt Románia lakberendezési és barkácsáruházlánc lezárta a Praktiker Románia 100 százalékos részvénycsomagjának az akvizícióját a Susli csoporttól – közölte hétfőn a vásárló fél. A Kingfisher különben még augusztusban bejelentette, hogy megválik a Praktiker Romániától.
2017. december 04., 16:112017. december 04., 16:11
Mint ismeretes, a Praktiker a romániai lakberendezési és barkácsáruház-piac egyik legfontosabb szereplője, 26 bolttal rendelkezik. Alkalmazottai száma meghaladja az 1600-at. 2016-ban az eladásai elérték a 140 millió eurót.
A Kingfisher plc nemzetközi lakberendezési és barkácsáruházlánc, 10 európai országban és Oroszországban csaknem 1200 boltja és 77 000 alkalmazottja van. Négy brand tartozik a csoporthoz: a B & Q, a Castorama, a Brico Depôt és a Screwfix. A 2017. január 31-én lezárult évben eladásai 11,2 milliárd font sterling körül alakultak, az adózás előtti profitja 787 millió font sterling.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
Elindult a toborzási időszak a vendéglátósok, szállásadók, idegenvezetők romániai ágazatában (HoReCa), ahol több száz állást kínálnak a munkaadók.
Erdélyben gyárt könnyű páncélozott taktikai harcjárműveket a román hadsereg számára a török Otokar, miután nemzetközi vegyesvállalat létrehozásáról írt alá megállapodást Románia egyik vezető védelmi vállalatával, a Medgyesen működő Automecanica Rt.-vel.
Az OTP Banknak a romániai piacról való kivonulásáról is szó esett a magyar pénzintézet éves közgyűlésén, pénteken Budapesten.
Megugrott a kereslet a Románia különböző repülőtereiből Rómába indul járatok iránt, ezrek szeretnének fizikailag is jelen lenni a Vatikánban Ferenc pápa hétvégi temetésén.
Tavaly 140 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat, a közúthálózat hossza pedig 86 847 kilométert tett ki – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idén a Wizz Air összes romániai útvonalán kínált 15,8 millió ülőhely-kapacitással az ország az ultra fapados magyar légitársaság legnagyobb piacává vált, megelőzve Lengyelországot.
A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló roncsautóprogramnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
szóljon hozzá!