Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az elmúlt öt évben jelentősen megnövekedett a természetes személyeknél végzett adóhatósági ellenőrzések száma, csupán 2023 első három negyedévében több mint 80 százalékos volt a növekedés az előző évhez képest – derül ki a Deloitte kedden közzétett elemzéséből.
2024. február 06., 13:572024. február 06., 13:57
A pénzügyi tanácsadói cég szakértői szerint azért nőtt meg az Országos Adóhatóság (ANAF) érdeklődése a magánszemélyek iránt, mert
Elemzésében a Deloitte az ANAF adataira hivatkozott. Ezek szerint 2022-ben 284 ellenőrzést végeztek természetes személyeknél, amelyek eredményeként 141 adóhatározatot adtak ki, összesen 47,6 millió lej értékben. Ehhez képest
és összesen 53,5 millió lej értékben adtak ki 127 adóhatározatot.
Az Agerpres által idézett elemzés szerint ezek a számok idén valószínűleg jóval magasabbak lesznek az adószabályok módosulásai miatt. Ezeknek megfelelően
A Deloitte azt ajánlja a módosítások által érintett személyeknek, hogy készüljenek fel az ellenőrzésekre, szerezzék be idejében a vagyonuk eredetét igazoló dokumentumokat, és tájékozódjanak a lehetséges jogorvoslati lehetőségekről.
Nagyszabású ellenőrzésekbe kezd július 1-jétől az Országos Adóhatóság (ANAF) a magánszemélyek körében; főleg azokat az eseteket fogják megvizsgálni, amikor túl nagy az eltérés a hivatalosan bevallott jövedelem és a felhalmozott vagyon között.
A legnagyobb különbség, amelyet a magánszemélyek augusztusi ellenőrzése során felfedeztek a bevallott és az Országos Adóhatóság (ANAF) által becsült jövedelem között, 4,5 millió lej volt – jelentette be egy pénteki sajtótájékoztatón az ANAF elnöke.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Jövő évtől 2030-ig naponta több mint 600 baby boomer tölti be a 65. életévét, azaz a nyugdíjkorhatárt – derül ki a Hotnews.ro által az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai alapján végzett számításokból.
Radu Oprea gazdasági miniszter szerint az energiaárak korlátozásának 2025 márciusa után is érvényben kell maradnia, mindaddig, amíg megtalálják a megfelelő megoldásokat az árak alacsony szinten tartására.
Óriási a különbség az átlagbérek között, ha megyei lebontásban vizsgáljuk a számokat – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közzétett friss adatsorokból, amelyeket a Digi 24 hírtelevízió vett górcső alá.
szóljon hozzá!