Bogdan Văduva, az eMAG Csoport új pénzügyi igazgatója
Fotó: eMAG
Az eMAG Csoport, a jelenlegi folyamatos növekedési fázisában, megalapozva a felsővezetési menedzsmentjét, kinevezte Bogdan Văduva-t az eMAG Csoport pénzügyi igazgatójának (Group Chief Financial Officer), aki egy alapos szakmai tapasztalattal rendelkező pénzügyi szakember az átvilágítás és tanácsadás területein.
2024. január 20., 09:002024. január 20., 09:00
Új szerepkörében Bogdan Văduva célja, hogy csapatával hozzájáruljon az eMAG Csoport ambiciózus célkitűzéseinek eléréséhez közép- és hosszútávon, új fejlődési lehetőségek feltérképezése és a fiatalabb business-ek felpörgetése által, amelyekkel a teljes régióban való fenntartható növekedést kívánja elérni.
Bogdan Văduva több mint 22 év tapasztalattal rendelkezik a könyvviteli átvilágítás és számviteli tanácsadás területén, melyből 20 évet a KPMG csapatában dolgozott, ahol folyamatosan fejlődött és ahol főtanácsadói pozíciójából 2012-ben partnerré és a végrehajtó bizottság tagjává nevezték ki, mely pozíciót az utóbbi öt évben töltötte be.
energia, infrastruktúra, gyógyszeripari, retail és napi fogyasztási cikkek (FMCG) területeken, a Bukaresti és a Londoni Tőzsdén való bejegyzés céljából.
„Bogdan Văduva szolid üzleti tapasztalatával járul hozzá az eMAG csapatához, amelynek segítségével sikerül majd elérnünk ambiciózus fejlődési céljainkat, vagyis egy egységes megközelítési modell alkalmazása az összes piacon, amelyen jelen vagyunk, ezáltal a teljes ökoszisztémánk számára egy hozzáadott értéket létrehozva.
– nyilatkozta Tudor Manea, az eMAG Csoport ügyvezető igazgatója.
„Több mint 20 év szakmai tanácsadás tapasztalattal a hátam mögött, elfogadtam ezt a kihívást, hogy egy olyan vállalkozói cég csapatába kerüljek, amely helyi kezdeményezésként született és amely ma már bajnoknak számít a jelenlegi regionális vállalkozói piacon, mivel megértettem, hogy egy ilyen kiváló lehetőség nem adódik meg többször az életben. Jelenleg az életem egy olyan szakaszában vagyok, amikor
teljesen megváltoztatva ezáltal a vásárlási szokásainkat, beépülve az emberek természetes napi rutinjába. Végtelen nagy megtiszteltetésnek számít számomra, hogy hozzájárulhatok e sikeres román történet továbbviteléhez” – mondta Bogdan Văduva, az eMAG Csoport új pénzügyi igazgatója.
Bogdan Văduva a bukaresti Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomázott, majd tanulmányait a Harvard Business School-on folytatta, ahol vezetői képesség fejlesztést és szervezeti vezetést tanult. A KPMG előtt az Arthur Andersen, EY és Deloitte-nél dolgozott.
Bukarest, 2024. január 11.
Az eMAG-ról:
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).