Bogdan Văduva, az eMAG Csoport új pénzügyi igazgatója
Fotó: eMAG
Az eMAG Csoport, a jelenlegi folyamatos növekedési fázisában, megalapozva a felsővezetési menedzsmentjét, kinevezte Bogdan Văduva-t az eMAG Csoport pénzügyi igazgatójának (Group Chief Financial Officer), aki egy alapos szakmai tapasztalattal rendelkező pénzügyi szakember az átvilágítás és tanácsadás területein.
2024. január 20., 09:002024. január 20., 09:00
Új szerepkörében Bogdan Văduva célja, hogy csapatával hozzájáruljon az eMAG Csoport ambiciózus célkitűzéseinek eléréséhez közép- és hosszútávon, új fejlődési lehetőségek feltérképezése és a fiatalabb business-ek felpörgetése által, amelyekkel a teljes régióban való fenntartható növekedést kívánja elérni.
Bogdan Văduva több mint 22 év tapasztalattal rendelkezik a könyvviteli átvilágítás és számviteli tanácsadás területén, melyből 20 évet a KPMG csapatában dolgozott, ahol folyamatosan fejlődött és ahol főtanácsadói pozíciójából 2012-ben partnerré és a végrehajtó bizottság tagjává nevezték ki, mely pozíciót az utóbbi öt évben töltötte be.
energia, infrastruktúra, gyógyszeripari, retail és napi fogyasztási cikkek (FMCG) területeken, a Bukaresti és a Londoni Tőzsdén való bejegyzés céljából.
„Bogdan Văduva szolid üzleti tapasztalatával járul hozzá az eMAG csapatához, amelynek segítségével sikerül majd elérnünk ambiciózus fejlődési céljainkat, vagyis egy egységes megközelítési modell alkalmazása az összes piacon, amelyen jelen vagyunk, ezáltal a teljes ökoszisztémánk számára egy hozzáadott értéket létrehozva.
– nyilatkozta Tudor Manea, az eMAG Csoport ügyvezető igazgatója.
„Több mint 20 év szakmai tanácsadás tapasztalattal a hátam mögött, elfogadtam ezt a kihívást, hogy egy olyan vállalkozói cég csapatába kerüljek, amely helyi kezdeményezésként született és amely ma már bajnoknak számít a jelenlegi regionális vállalkozói piacon, mivel megértettem, hogy egy ilyen kiváló lehetőség nem adódik meg többször az életben. Jelenleg az életem egy olyan szakaszában vagyok, amikor
teljesen megváltoztatva ezáltal a vásárlási szokásainkat, beépülve az emberek természetes napi rutinjába. Végtelen nagy megtiszteltetésnek számít számomra, hogy hozzájárulhatok e sikeres román történet továbbviteléhez” – mondta Bogdan Văduva, az eMAG Csoport új pénzügyi igazgatója.
Bogdan Văduva a bukaresti Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomázott, majd tanulmányait a Harvard Business School-on folytatta, ahol vezetői képesség fejlesztést és szervezeti vezetést tanult. A KPMG előtt az Arthur Andersen, EY és Deloitte-nél dolgozott.
Bukarest, 2024. január 11.
Az eMAG-ról:
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.