Fotó: Facebook/OTP Bank Romania
Az OTP Bank Romániának 24 millió lej vesztesége volt az idei első negyedévben, amit főként kockázati költségek magyaráznak – közölte pénteken az OTP romániai leányvállalata.
2022. május 06., 19:072022. május 06., 19:07
Az MTI bukaresti irodájához eljuttatott közlemény szerint a működési eredmény 2022 első negyedévében elérte a 35 millió lejt. Ez az érték többszöröse az előző év hasonló időszakának működési eredményéhez képest, de 4 százalékkal alacsonyabb 2021 utolsó negyedévéhez viszonyítva.
A működési kiadások növekedésében a betétbiztosítási és szanálási alapokba történő éves befizetések játszottak jelentős szerepet, amelyeket teljes egészében az első negyedévben számoltak el. Ezeket a hozzájárulásokat kiszűrve a működési eredmény több mint 70 százalékkal emelkedett 2022 első negyedévében 2021 utolsó negyedévéhez képest.
2021 első negyedévéhez viszonyítva a költségek emelkedésének nagyobb része a bank 2019-ben elindított növekedési stratégiájával magyarázható, ennek megfelelően számos fejlesztés és beruházás történt. Emellett éves viszonylatban 3 százalékkal bővültek a személyzeti költségek.
A nettó kamatbevétel 31 százalékos növekedést mutat, és elérte a 147 millió lejt. A negyedéves dinamikát a teljesítő hitelállomány 4 százalékos növekedése, valamint a nettó kamatmarzs előző negyedévhez viszonyított 19 bázispontos javulása segítette.
Éves összevetésben a teljesítő hitelek állománya 22 százalékkal nőtt az első negyedévben, amit főként a vállalati hitelek, valamint az ingatlanhitelek 6 százalékos és a személyi hitelek 12 százalékos bővülése segített. Az árfolyamszűrt betétek állománya 8 százalékkal nőtt az előző év első három hónapjához képest.
A helyi jelentési előírások szerint a bank eszközállománya elérte a 18,5 milliárd lejt, ami 18 százalékos növekedés 2021 márciusához képest.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
szóljon hozzá!