Fotó: Boda L. Gergely
Akvaparkkal tehermentesítenék valamelyest a szovátai Medve-tavat, és meghosszabbítanák a szezont a Maros megyei fürdővárosban, ugyanakkor egy újabb sípályát is terveznek a Mezőhavas alá.
2017. augusztus 24., 16:192017. augusztus 24., 16:19
Amennyiben a tavaly újjáalakult turisztikai minisztérium betartja az augusztus 3-án kiadott 558-as kormányhatározatba foglalt ígéreteit, a jövőben Szováta akvaparkkal és újabb sípályákkal gazdagodhat. A tanulmánytervek kilenc éve a fiókban hevernek.
A sóvidéki fürdőváros két jelentős projektjét karolta fel a minisztérium: az akvapark, illetve a síkomplexum létesítését célzó terveket. Ezek még 2008-ban elkészültek, de a kormányváltás, majd a minisztérium megszüntetése miatt feledésbe merültek.
A 2010/120-as kormányrendelet országszerte több száz beruházás központi támogatását biztosította, ehhez képest a mai napig ezek közül mindössze 46 megvalósulásához járult hozzá. Mircea Titus Dobre miniszter hangsúlyozni kívánta, az újabb kormányhatározat felülírja a korábbit, ezért
Szováta esetében az állam a finanszírozás 90 százalékát vállalná, az összeg további részét a polgármesteri hivatalnak kell előteremtenie.
Számos kérdés merül fel, amire remélhetőleg mielőbb választ kapunk” – értékelte a helyzetet Fülöp László, a Maros megyei fürdőváros tavaly megválasztott polgármestere. Az elöljáró szerint Szováta eredménye annál is értékesebb, hogy a térségből egyedüliként felelt meg a tárca által előírt követelményrendszernek, míg Hargita és Kovászna megyéből több önkormányzat is sikeresen pályázott.
Fotó: Boda L. Gergely
A kilenc évvel ezelőtt elkészített terv szerint a szovátaiak egy szabadtéri és fedett medencékkel rendelkező akvaparkot szeretnének építeni a város Rakottyás-övezetébe, amellyel
Ugyanakkor az édesvizes létesítménnyel a fiatalabb nemzedéket is sikerülne megcélozniuk – véli a polgármester.
A második terv új sípályák kialakításáról szól. A meglévő, közel ezer méter hosszú, székes felvonóval ellátott pálya több szempontból sem tudja a maximumot nyújtani a téli sportok szerelmeseinek. Bár nem fekete pálya, helyenként túl szűk és meredek, az alja szinte mindig jeges, felvonója pedig költséges. Ezért
Az új, Mezőhavas alá tervezett síkomplexumnak jóval magasabban, 1775 méteren lenne a teteje, ami több és jobb minőségű havat garantál. A kapacitása is lényegesen nagyobb lenne, hiszen a hegy mindkét oldalán két-két pályát létesítenének.
Újra árat emelt kedden töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a második drágítás volt februárban, miután januárban hét áremelést és két árcsökkentést hajtott végre.
A munkahelyen szerezhetnek szakképesítést a 30 éves korukat még be nem töltött fiatalok a munkaügyi minisztérium országos inasprogramja keretében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany kedden 450,2987 lejt ér, 0,8966 lejjel (0,19 százalékkal) többet, mint hétfőn (449,4021 lej). Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
Sofőrök millióinak kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk, ha a kormány valóban kivet egy új típusú adót a szennyező járművekre. Márpedig nagyon kevés a valószínűsége, hogy ne lépjék meg.
Sajnálatát fejezte ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, amiért Donald Trump amerikai elnök 25 százalékos vámot jelentett be minden, az Egyesült Államokba érkező acél- és alumíniumtermékre.
Idén januárban 10,4 százalékkal kevesebb új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint a tavalyi első hónapban; a 100 százalékban elektromos autók szegmensében 28,4 százalékos csökkenést jegyeztek.
Csupán kis összeggel nőnek majd a villany- és gázszámlák az ársapka áprilisi kivezetése nyomán – próbálta megnyugtatni a közvéleményt Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Minden idők második legnagyobb külkereskedelmi mérleghiányával zárta Románia 2024-et – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
A nagyon magas költségvetési hiány miatt Románia európai uniós összevetésben a legmagasabb kamatlábak mellett vesz fel hitelt – jelentette ki Theodor Stolojan exkormányfő, a Világbank közgazdásza.
szóljon hozzá!