Eugen Teodorovici
Eugen Teodorovici pénzügyminiszter úgy nyilatkozott péntek este, az adóügyi intézkedések elfogadására összehívott kormányülés után, hogy véleménye szerint nem fognak kivonulni külföldi vállalatok Romániából.
2018. december 22., 14:322018. december 22., 14:32
2018. december 22., 17:102018. december 22., 17:10
A pénzügyminiszter ezzel Sebastian Kurz osztrák kancellár kijelentésére reagált, aki pénteki bukaresti látogatása során azt mondta a kormány által bejelentett adóügyi módosítások kapcsán, hogy nem aggódik az osztrák cégekért, de megtörténhet, hogy ezek „összepakolnak és elmennek”.
Sebastian Kurz osztrák kancellár bukaresti látogatása alkalmával a román kormány által bejelentett adóügyi módosítások kapcsán úgy nyilatkozott: nem aggódik az osztrák cégekért, de megtörténhet, hogy ezek „összepakolnak és elmennek”.
Teodorovici kijelentette, ő is részt vett a kancellárral folytatott megbeszélésen, ahol kifejtették az adóügyi módosítások okait, és az osztrák fél megértette a kormány döntését. „Őszintén szólva kétlem, hogy kivonulnának a külföldi cégek Romániából, mert
– mondta a tárcavezető a sajtónak.
Darius Vâlcov, a miniszterelnök gazdasági tanácsadója ugyanakkor úgy nyilatkozott, akármilyen kis ország is Románia, mégis a második legnagyobb gázkitermelő az Európai Unióban, és a román bankpiacon a hozam az európai átlag háromszorosa. „Most tényleg azt hiszik, hogy valaki elmenne innen a bankszektorból vagy a gázkitermelők közül? Ne vegyék komolyan a fenyegetéseket, miszerint elmennek a külföldi vállalatok. Mi ezekkel a szektorokkal mind tárgyaltunk, és azt hiszem, karácsony és újév után kellemes meglepetésben lesz részük a románoknak” – mondta Vâlcov.
„Meddig kéne még elviselnie a román államnak, hogy egy vállalat, amelynek 3,2 milliárd lejes forgalma van, 10 csomag cigarettát fizessen profitadó gyanánt?” – tette fel a kérdést a gazdasági tanácsadó.
Viorica Dăncilă miniszterelnök kormánya péntek esti rendkívüli ülésének kezdetén bejelentette, hogy az ülésen elfogadják az adóügyi módosításokra vonatkozó sürgősségi kormányrendeletet. Ez meg is történt.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!