Fotó: Bartos Lóránt
Fenyegetés miatt tett panaszt a Kovászna megyei rendőr-főkapitányságon az augusztus 10-én Kézdiszentléleken megkéselt motoros utasa – közölte keddi sajtótájékoztatóján Ioan Popa rendőrfőkapitány.
2014. augusztus 19., 19:182014. augusztus 19., 19:18
A 27 éves nő a rendőrségnek elmondta, társával együtt megálltak a baleset helyszínén, segíteni próbáltak, de a romatelep lakói közül többen rájuk támadtak. A felbőszült romák a nőt megfenyegették, a motorkerékpár vezetőjét pedig megverték és megkéselték.
Mint arról beszámoltunk, a háromszéki Kézdiszentléleken bekövetkezett baleset során egy 37 éves szovátai motoros életét vesztette, miután megpróbálta kikerülni a község romatelepét átszelő országúton szabálytalanul átkelő 11 éves kislányt. A szovátai férfi 41 éves sepsiszentgyörgyi utastársa megsérült, de túlélte a szerencsétlenséget.
Szemtanúk beszámolója szerint a baleset hírére néhány perc alatt több mint száz felbőszült cigány jelent meg a helyszínen, a sérült kislány rokonsága pedig megverte és megkéselte azt a 28 éves szovátai motorost, aki segítséget nyújtani állt meg.
Ioan Popa rendőrparancsnok kedden elmondta, megtalálták azt a kést is, amivel a motorost megszúrták, és bizonyítékul szolgálhat a gyilkossági kísérletre. A kézdiszentléleki motoroslincselés egyik gyanúsítottjának harmincnapos előzetes letartóztatását már korábban elrendelték, a rendőrfőkapitány tájékoztatása szerint a 27 éves férfi ellen emberölési kísérlet miatt indított eljárást az ügyészség. A hatalmas felháborodást kiváltó ügy további három gyanúsítottja szabadlábon védekezhet.
Ioan Popa elmondta még, tekintettel a Kézdiszentléleken kialakult feszült helyzetre, megerősítették a településen a rendőri jelenlétet, hiszen ráadásul szerdán tartják a községben Erdély második legnagyobb búcsúját, ugyanakkor a hétvégén zajlanak a községi napok is.
Nicoleta Marin rendőrségi szóvivő elmondta, a hétvégi rendezvényt megelőzően összeül a rendfenntartókat, a helyi önkormányzatot és a romák képviselőit tömörítő bizottság, mely a konfliktus kirobbanását lesz hivatott megelőzni.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Jobban teljesítettek a magyar diákok a nyolcadikosok országos felmérésén, mint tavaly – derül ki az RMDSZ összesítéséből.
Péntek reggel fél hat körül riasztották a katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU), hogy tűz ütött ki az aradi szeméttelepen.
Elhalasztotta a kormány 2025. október elsejéig az élelmiszeripari cégeknek őstermelői igazolvánnyal beszállító kisgazdák e-számlázási kötelezettségét. A Krónikának nyilatkozó gazdaérdekvédelmi szervezet vezetője szerint ez egyelőre kivitelezhetetlen.
A kánikula miatt kamionstopot rendelt el az Arad megyei önkormányzat a kezelésébe tartozó megyei rangú utakra július 4-re és 5-re, azaz péntekre és szombatra.
szóljon hozzá!