Fotó: Temes megyei katasztrófavédelmi felügyelőség
Nagy erőkkel keresi a Temes megyei katasztrófavédelmi felügyelőség a vasárnapi csónakbaleset nyomán a Maroson eltűnt személyeket.
2023. május 01., 09:512023. május 01., 09:51
2023. május 01., 11:012023. május 01., 11:01
A búvárok éjjel 1-ig keresték a négy eltűnt személyt, majd visszatértek a laktanyába.
A keresés folytatódik.
A vasárnap a Maroson elsüllyedt csónaknak nem volt forgalmi engedélye, vezetője pedig – egy 33 éves férfi – jogosítvány nélkül és ittas állapotban irányította a járművet. A férfit őrizetbe vették gondatlanságból elkövetett emberölés miatt - közölte az Arad megyei rendőrség. A tájékoztatás szerint az illető vasárnap, április 30-án 20.40 körül indult el a csónakkal a Temes megyei Perjámosból az Arad megyei Szemlak irányába. Szemlak közelében tizenegy személy ült be a fából készült csónakba, 5 felnőtt és 6 kiskorú. Perjámosba akartak átjutni, de parttól mindössze 2-3 méterre a csónak elsüllyedt. A baleset következtében meghalt egy 3 éves szemlaki gyermek. A búvárok továbbra is keresnek egy 29 éves aradi és egy 31 éves nagylaki férfit, valamint két nagylaki gyermeket. Mint kiderült, a csónakot vezető 33 éves férfi jogosítvány nélkül ült a vízi jármű kormányához, és légalkoholszintje 0,31 mg/l volt; ráadásul a csónaknak sem volt forgalmi engedélye – közölte a rendőrség. A férfit 24 órára őrizetbe vették, gondatlanságból elkövetett emberölés miatt folyik ellene eljárás.
Egy négyéves gyerek meghalt és többen eltűntek, amikor felborult egy csónak a Maros Temes megyei szakaszán, a perjámosi (Periam) kikötő környékén vasárnap este.
Nincs többé hosszas várakozás, araszolgatás a Bukarest vagy Székelyföld és Kolozsvár között közlekedő sofőrök körében egyik legutáltabbá vált erdélyi városban, Tordán: csütörtökön délután megnyílt a DEx4-es számú gyorsforgalmi út.
Rablás vádjával vettek őrizetbe egy 15 éves nagyváradi fiút, aki egy nagyváradi belvárosi üzlet polcairól csokoládét lopott: menekülés közben dulakodott a biztonsági őrrel, aki sérüléseket szenvedett.
A legnagyobb határon túli magyar írószervezet, az Erdélyi Magyar Írók Ligája új kolozsvári székházból folytatja az erdélyi és magyar irodalom terjesztését és népszerűsítését.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
Átadta szerdán a Kovászna megyei Kökösbácsteleken az újabb, adománygyűjtő akcióból származó 16 millió forintos (mintegy 200 ezer lej) támogatását a háromszéki árvízkárosultaknak a Katolikus Karitász.
„Ránk számíthatsz!” az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – jelentette be Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke.
Két szászrégeni banda tagjai verekedtek össze szombaton a szászrégeni strandon. Az eseményről nem számolt be a Maros megyei rendőr-főkapitányság, ám miután egy helyi román lap részletesen írt a történtekről, kedden több személyt őrizetbe vettek.
Mintegy 400 rendőr és csendőr keresi a 37 éves Emil Gânj Maros megyei férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy rágyújtotta a házat barátnőjére, aki a tűzvészben életét vesztette. A férfi felkutatása egész éjjel folytatódott.
Az Erdélyi-szigethegységben lévő Vârtop üdülőfaluban táborozó diákok egy csoportját szállították kórházba kedd éjjel ételmérgezés gyanújával.
A belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályának (DSU) tájékoztatása szerint 18 óráig számos erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás.
szóljon hozzá!