Képünk illusztráció.
Fotó: Pixabay.com
Összesen 22 ezer munkásra lesz szükség az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és a Neamţ megyei Pipirig közötti 116 kilométer hosszú hegyvidéki szakaszának megépítéséhez – derül ki a közúti beruházásokért felelős vállalatnak (CNIR) a megvalósíthatósági tanulmányok alapján készített felméréséből.
2024. november 05., 15:402024. november 05., 15:40
A 116 kilométer hosszú sztrádaszakasz megépítése a tervezett 38 alagúttal és közel 200 híddal meg viadukttal az egyik legösszetettebb közúti infrastrukturális beruházási projekt, amely ugyanakkor a gazdaság fejlesztése, a régiók közötti fejlettségi különbségek és a munkanélküliség csökkentése, valamint az új beruházások szempontjából is nagy lehetőséget jelent – mutat rá egy keddi Facebook-bejegyzésében a CNIR.
A megvalósíthatósági tanulmányba foglalt adatok alapján készített becslések szerint
A Gyergyóalfalu és Gyergyóditró közötti 14,4 kilométeres szakasz megépítéséhez háromezer,
A negyedik, Grinţieş és Pipirig közötti 31,5 kilométeres rész megépítéséhez körülbelül 6000 munkásra lesz szükség a tervező becslése szerint.
A sztrádaépítéssel kapcsolatban a CNIR vezérigazgatója, Gabriel Budescu közölte: a munkanélküliség csökkentése, a helyi gazdaság és a társadalmi inklúzió támogatása érdekében többletpontokat kapnak az A8-as autópálya négy szakaszára kiírt pályázatok elbírálásakor azok az építkezési cégek, amelyek 350 Bákó, Hargita, Iaşi Maros, Neamţ vagy Suceava megyei munkanélküli személyt alkalmaznak – írja az Agerpres.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!