A Bihar megyei rendőrség nagyon sok eljárást folytatott le
Fotó: Román rendőrség
Jó évet zárt a Bihar megyei rendőr-főkapitányság, jelentősen növelték az elkövetett bűncselekmények felderítési arányát. Sok az adócsalás, de számos területen csökkent a bűnesetek száma, elsősorban az erdőlopások estek vissza.
2025. február 06., 16:422025. február 06., 16:42
A 2024-es esztendő évértékelését tartotta meg csütörtök délelőtt a Bihar megyei rendőr-főkapitányság Nagyváradon. A rendőri állomány jelenlétében sorra került gyűlésen a rendőr-főkapitányság vezetői részletes mérleget készítettek az elmúlt év bűnüldözési tevékenységéről.
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóanyag szerint
2023-hoz képest a rendőrség négy százalékkal több bűnügyi eljárást jegyzett, 14 százalékkal nőtt a bíróságra küldött iratcsomók száma, 6 százalékkal több bűnelkövető kilétére derült fény, 9 százalékkal nőtt az utcai bűncselekmények száma, és 3-4 százalékkal több a falvakon elkövetett lopásos bűncselekmények száma.
Húsz százalékos a növekedés az elkövetőkkel szemben foganatosított kényszerintézkedések – előzetes letartóztatás, házi őrizet, nyomkövető, távoltartási rendelet, stb. – kategóriájában, a korábbi esztendő 420 esetével szemben tavaly 507 személynél jegyeztek ilyen hatósági eljárást.
A rendőrségi beszámoló szerint 2024-ben minden erőszakos bűncselekmény elkövetőjét azonosították, egyetlen gyilkosság vagy gyilkossági kísérlet sem maradt büntetlenül. Jó hír viszont, hogy számos területen csökkent a bűncselekmények száma. A legnagyobb visszaesés – 48 százalék – a lőfegyverekkel, a robbanó- és más veszélyes anyagokkal elkövetett bűncselekmények terén van, de 57 százalékkal csökkent az erdei lopások száma is.
Az is érdekes adat, hogy 2024-ben 30 százalékkal kevesebb rablás történt a megyében, 2 százalékkal kevesebb lopást jegyeztek a kereskedelmi egységekben, míg a lopások száma összességében 1 százalékkal csökkent.
A megyeszerte végrehajtott 145 razzia alkalmából 2024-ben 20 ezer bírságot szabtak ki 12 491 570 lej értékben. Az év során a rendőrséghez összesen 39 183 telefonos bejelentés érkezett, amiből 20 973 esetben léptek közbe az egyenruhások.
Tizenegy megyére adott ki kiadós csapadékra vonatkozó másodfokú figyelmeztetést csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Súlyos baleset történt csütörtökön hajnalban Arad megyében: két kamion egymásba rohant Glogovác határában, az ütközés nyomán mindkét tehergépkocsi sofőrje életét vesztette, az egyik nyerges vontató lángokba borult.
A marosvásárhelyi fekete március dossziéjának megnyitását követeli az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) a véres történelmi események évfordulójára hozott nyilatkozatában.
Új szabályok meghozataláról állapodott meg az Európai Parlament és Tanács a gépjárművezetői engedélyeket illetően. A tervezett változtatások során bevezethetik a digitális jogosítványt, kétéves próbaidőt írhatnak elő a kezdő sofőröknek.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek szerdán egy drogkereskedőt, akit tetten értek, miközben 200 gramm kábítószert (3-CMC-t) próbált eladni – tájékoztatott a Szatmár megyei rendőrség.
Elfogadták Arad 2025-ös költségvetését. Az 1,3 milliárd lejt kitevő büdzséből több mint másfél millió lej az, ami „alanyi jogon” az aradi magyar oktatási és kulturális intézményeket, a magyar közösség hagyományos rendezvényeit illeti meg.
Kolozsváron tartja március 26–28. között értekezletét az Európai Konzervatívok és Reformerek Pártja (ECR) – jelentette be szerdán a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A szerdára virradó éjjel kigyulladt és leégett a toplai fatemplom, amely a temesvári Bánsági Falumúzeum egyik legértékesebb műemléke volt.
Az év Szatmár megyei állattenyésztője címet elnyert ombodi Balogh gazdacsalád bő harminc éve alapozta meg tejtermelő szarvasmarhafarmját. Videóriportunkban az egyre nagyobb kihívás elé néző tejtermelés nehézségeit és fejlesztési lehetőségeit járjuk körül.
Megépülhet az 1989-es forradalom emlékmúzeuma Temesváron, miután az önkormányzati testület keddi ülésén jóváhagyta a kiszemelt helyszín átalakításához szükséges övezeti városrendezési tervet.
szóljon hozzá!