Nagy István agrárminiszter (balra) Budapesten fogadta Tánczos Barnát (jobbra, középen)
Fotó: Pelsőczy Csaba
Nagy István agrárminiszter bemutatkozó látogatáson fogadta Tánczos Barnát, Románia környezetvédelmi, vízügyi és erdőgazdálkodási miniszterét szerdán Budapesten tájékoztatta az Agrárminisztérium (AM) az MTI-t.
2021. június 09., 21:312021. június 09., 21:31
2021. június 09., 21:332021. június 09., 21:33
A miniszterek kezdeményezték a két ország közötti vízügyi és környezetvédelmi együttműködés elmélyítését. A tervek szerint továbbá hamarosan sor kerülhet a Román–Magyar Környezetvédelmi Vegyes Bizottság (KVB) újbóli összehívására is – mondta Nagy István.
A megbeszélés során a felek áttekintették a sokrétű és élénk magyar–román környezetügyi kapcsolatok elmélyítésének lehetőségeit. A két miniszter többek között a határvizek védelméről, a vízgazdálkodásról és az erdőgazdálkodás területén szerzett tapasztalatokról is tárgyalt egymással.
Nagy István a megbeszélésen elmondta, hogy Romániához hasonlóan Magyarország is aktív szereplője a természeti környezet megóvását segítő programoknak. Az anyaországban az állami erdőgazdaságok nemrég mintegy 6000 köbméter kommunális hulladékot gyűjtöttek össze és szállítottak el az erdőkből a „Tisztítsuk meg az országot!” program keretében. Hozzátette, a nemzeti park igazgatóságok összesen 5258 köbméter hulladéktól tisztították meg a sűrűn látogatott turistautakat, tanösvényeket, valamint kiemelt természetvédelmi jelentőségű területeket, fokozottan védett fajok élőhelyeit a tavalyi évben.
A felek megállapították, hogy a környezetszennyezés közös régiós probléma, amelynek megoldására közösen kell válaszokat találni. Továbbá egyetértettek abban, hogy a magyar V4-elnökség lehetőség a régiós érdekek erőteljes képviseletére az EU-ban, például az uniós zöldmegállapodás, illetve a védett területek és az öntözésfejlesztés területén.
A miniszterek kifejtették, hogy mindkét fél számára kölcsönösen fontos az eddigi együttműködésének továbbfejlesztése, a Magyarország és Románia közötti kapcsolatok további erősítése – tájékoztatott közleményében a szaktárca.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!